≫

Svetska senzacija: Totenhem poražen u Sloveniji, Kejn i drugovi se poklonili Muri!

• 2
Harry Kane, Hari kejn, Totenhem Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Totenhema su doživeli verovatno ogromnu bruku i težak poraz od Mure! "Pevci" su u petom kolu grupe G Lige konferencija položili oružje u Sloveniji 2:1 i otvorili mnoga pitanja.

Ne samo da su poraženi, već će igrači Totenhema da strahuju za proleće u Evropi, iako su na terenu u jednom mometu bili svi igrači iz prve postave.

Najava senzacije desila se u 11. minutu kada je Tomi Horvat pogodio za vođstvo slovenačke ekipa,  crnilo je pojačao Rajan Sesenjon koji je zaradio dva žuta kartona do 32. minuta igre.

Početkom drugog poluvremena, u igru su ušli Dejvis, Son, Lukas Mura i Dajer, pa se krenulo punom snagom ka protivniku.

To je i dalo rezultate, jer je Hari Kejn u 72. minutu upravo na asistenciju Lukasa Mure i najavio očekivani preokret.

Ipak, od preokreta nije bilo ništa, već šoka za engleskog velika u četvrtom minutu nadoknade kada je Amadej Maroša savladao čuvara mreže Totenhema i potpisao prelepu priču.