Mihina velika pobeda, srušio je Murinjovu Romu: Bolonja stala u red za Evropu

Šveđanin Matias Svanberg rešio utakmicu preciznim hicem

• 0
Siniša Mihajlović

Fudbaleri Bolonje pobedili su Romu u sredu uveče na svom terenu rezultatom 1:0 golom Matiasa Svanberga u prvom poluvremenu. Bila je ovo četvrta pobeda ekipe Siniše Mihajlovića u poslednjih pet utakmica i potvrda najboljeg niza od početka sezone koja iz sadašnjeg ugla sluti na željeni epilog po Mihin tim.

Bolonja je na tabeli tik uz timove koji će se boriti za evropske pozicije, u bodovnom je egalu sa Juventusom i Fiorentinom, a tek bod više ima petoplasirana Roma.

Pomenusmo, junak meča bio je Svanberg čiji je udarac u 35. minutu bio toliko precizan, ne toliko snažan, ali snajperski naciljan, da je golman Vučice Rui Patrisio uprkos "čitanju" tog pokušaja paradom samo ulepšao trenutak.

Stadion je eksplodirao, Bolonjini navijači su željni ovakvih trenutaka - obaranja na pleća najvećih italijanskih ekipa.

Roma, sa Murinjom na čelu, nije uspela da uzvrati, pred sobom je imala jednu od najboljih odbrana lige što je dodatno otežalo posao ekipi slavnog Portugalca. Dodatni problem po goste je bila nervoza zbog žutog kartona najboljeg strelca Temija Ejbrahama, naivno dobijenog, zbog kojeg će morati da propusti naredni meč i derbi sa Interom.

Odbrana Bolonje je izdržala u nastavku opasne nalete gostiju, pokušavali su El Šaravi, Mihtarjan, Zaniolo, Ejbraham, ima u ovom kvartetu ogromnog napadačkog potencijala, međutim večeras su udarili u tvrd Bolonjin defanzivni zid.

Veliko bravo za Mihu i njegove momke kojima će ova pobeda sasvim sigurno uticati na elan pred naredne borbe u Seriji A.