≫

Vojvodina preživela Ivanjicu: "Lale" na penale izbacile Javor za četvrtfinale Kupa Srbije

Bela tačka rekla da Novosađani idu dalje

• 1
Fudbal, FK Partizan, Vojvodina Foto: MN Press

Fudbaleri Vojvodine uspeli su da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su nakon 1:1 uspeli da prođu Javor u Ivanjici na penale - 4:1.

Sve dobro što se desilo za Novosađane, desilo se u poslednjih osam minuta susreta, a sve to je ovenčano odlično izvedenim jedanaestercima.

U 58. minutu je Obiora doneo prednost Javoru i vreme je polako isticalo da Vojvodina išta promeni u ovom susretu.

Ipak, ponajbolji igrač gostiju, Miljan Vukadinović  je u 82. minutu doneo poravnanje i tako uveo priču u penale.

Momčilović je promašio penal za Javor i to je već gurnulo tim iz Ivanjice u problem, a sve se nastavilo i zaključilo 100 postotnom realizacijom sa bele tačke od strane Voše.

U četvrtrfinale Kupa plasirali su se pomenuta Vojvodina, Rad, Metalac, Novi Pazar, Partizan, Loznica i TSC, dok se poslednjih učesnik čeka iz susreta Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.