≫

Ludilo seviljskog derbija, meč prekinut, huligani Betisa motkom pogodili igrača gostiju?!

Sudija je nakon konsultacija sa policijom i obezbeđenjem zaključio da gosti nisu bezbedni na "Viljamarinu"

• 2
FK Sevilja Printskrin: twitter/WolfRMFC

Utakmica između Betisa i Sevilje na stadionu "Benito Viljamarin" u okviru osmine finala španskog Kupa, prekinuta je u 39. minutu, odmah nakon izjednačujućeg gola za zeleno-bele preko Nabila Fekira (direktno iz kornera), zbog huliganskog ispada domaćih navijača.

Naime, neposredno nakon što je Fekir golom za 1:1 bacio u euforiju navijače Betisa, sa tribine je doletela dugačka plastična motka koja je završila na glavi fudbalera Sevilje Žoana Žordana.

Ovaj se momentalno uhvatio za potiljačni deo glave, posrnuo i ostao da leži na travi - i zbog toga je meč neko vreme bio u prekidu.

Kako se ni nakon ovog incidenta situacija nije stišala, jer su sa tribine padali razni predmeti, glavni sudija meča je uz konsultacije sa policijom i obezbeđenjem meča doneo odluku da se meč prekine trajno.

Pogledajte u nastavku kako je došlo do incidenta i kako je Žordan pogođen tvrdim predmetom.

Zbog uzavrelih navijačkih strasti, jedno ej sigurno posle ovoga što se dogodilo, a to je da Betis čeka žestoka kazna tamošnjeg fudbalskog saveza.