≫

Duco, majstore, pa ti si bog! Pogledajte genijalan lob Vlahovića za TV špice

Iskusni Salvatore Sirigu je ovog puta bio nemoćan

• 1

Dušan Vlahović je promašio penal u prvom poluvremenu meča sa Đenovom, ali se zato u nastavku iskupio golom za TV špice.

Vlahović je u 11. minutu prvi put promašio penal od dolaska u Italiju, ali je onda uspeo da se iskupi pred publikom koja ga je ovacijama ispratila na poluvremenu bez obzira na promašaj.

U 51. minutu Dušan je sjajno pobegao odbrani, maestralno prihvatio loptu, a onda još lepše lobovao golmana Sirigua za 4:0.

I pre nego što je lopta ušla u mrežu Vlahović je podigao ruke znajući da će biti gol, 17. u sezoni. I to govori o samopouzdanju sa kojim Dušan igra ove sezone.

Fiorentina je na kraju zgromila pretposlednju Đenovu sa čak 6:0 i tako nastavila da juri plasman ka vrhu tabele i izlazak u Evropu.

Nikola Milenković je rutinski odradio posao tokom 90 minuta, dok je Aleksa Terzić ušao u igru u 70. minutu umesto dvostrukog strelca Biragija.