≫

Maksa vratio Granadu na fabrička podešavanja: Gol i asistencija Srbina za beg Hetafea iz opasne zone

Madridski klub je na dobrom putu posle lošeg starta sezone

• 0
Nemanja Maksimović

Hetafeov beg sa dna Primere pod vođstvom trenera Kike Sančesa Floresa definitivno je stvaran, a za njega se u velikoj meri pobrinuo i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, koji je golom i asistencijom omogućio svom timu trijumf nad Granadom od 4:2.

Posle egala na poluvremenu (1:1), iskusni srpski vezista najpre je omogućio Turčinu Enesu Unalu da u 48. minutu donese prednost Hetafeu od 2:1.

Ipak, trenutak slave za "Inijestu sa Drine", kako su ga zvali u mlađim kategorijama Zvezde, stigao je u 63. minutu kada je Maksimović sjajno ispratio napad svog tima i posle greške golmana pogodio za 3:1.

Do kraja meča Granada je samo uspela da ublaži poraz preko Luisa Suareza u 79, da bi konačan rezultat postavio Borha Majoral u 87. minutu.

Hetafe je ovim trijumfom stigao do pete pobede u sezoni i ima 21 bod, četiri više od prvog tima ispod crte posle 22 utakmice.