Nema Vlahovića, nema pobede Fiorentine, bivši golman Rada odbranio penal

Radunović se istakao na golu Kaljarija

• 0
Boris Radunović

Fiorentina je bez srpskog napadača Dušana Vlahovića, koji ima korona virus, odigrala smao egal na gostovanju Kaljariju na Sardiniji - 1:1.

Ipak, i ovaj meč proslavio je jednog Srbina, u pitanju je golman domaćih Boris Radunović koji je zablistao već u 8. minutu kada je odbranio penal Biragiju i tako spasio svoj tim, omogućio mu da ne poklekne već na samom početku meča na ostrvu.

Poluvreme je završeno bez golova, a mnogo toga zanimljivog desilo se u nastavku.

Kaljari je, doslovce, imao pobedu u svojim rukama.

Kapiten Žoao Pedro je bio igrač oko koga se sve "zavrtelo" u dvadesetak minuta. Brazilac je najpre doveo Kaljari do prednosti, a onda je mogao i da dotuče goste iz penala u 68. minutu. Međutim, nije bio precizan, nije bio siguran sa "kreča", i kako to obično bude, usledila je kazna.

Fiorentina je samo nekoliko minuta potom izjednačila preko Sotila. Radunović u toj situaciji nije mogao mnogo toga da uradi, ispružio se koliko je dugačak, ali mu je lopta bila van dometa i završila u daljem donjem ćošku.

Gosti su do gola i boda na ovom meču došli sa desetoricom pošto je u 65. minutu isključen Odriozola.