Roma pregazila Torino, obezbedila Evropu i zapretila Fejenordu: Murinjo naštimovao ekipu pred meč sezone

Rimski velikan u sjajnom raspoloženju dočekuje finale evropskog takmičenja

• 0
Temi Ejbraham, Roma Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Rome završili su Seriju A na najbolji mogući način, pobedom na gostujućem terenu protiv Torina rezultatom 3:0, i tako obezbedivši učešće u grupnoj fazi Lige Evrope naredne sezone.

"Vučica" je povela u 33. minutu golom Temija Ejbrahama, koji je i devet minuta kasnije sa penala udvostručio prednost svoje ekipe.

Konačan rezultat postavio je Lorenco Pelegrini pogotkom iz još jednog penala koji je dobio tim Žozea Murinja.

Roma je ovom pobedom stigla do 63 boda i definitivno obezbedila učešće u grupnoj fazi Lige Evrope naredne sezone. Da to sada nisu učinili, mogli bi da dođu do svog cilja u sredu 25. maja, kada će igrati protiv Fejenorda finale Lige konferencija u Tirani. Ovakva Roma je definitivno favorit u tom duelu.