≫

Nejmar ne prestaje sa simuliranjem: Brazilac se izblamirao u prijateljskom meču

Ovo je bio prijateljski meč

• 3

Fudbaleri PSŽ-a pobedili su ekipu Gamba rezultatom 6:2 u prijateljskom meču u Osaki.

Golove za PSŽ su postigli su Pablo Sarabija u 28, Nejmar u 32. i 60, Mendeš u 37, Lionel Mesi u 39. i Kilijan Mbape iz penala u 86. minutu.

Strelci za domaći tim bili su Keisuke Kurokava u 34. i Hirohito Jamami u 75. minutu.

Sam meč je obeležila i situacija u kojoj je Nejmar simulirao u protivničkom šesnaestercu. Brazilac, po svemu sudeći, ne bira meč i sredstvo da dođe do faula i, u ovom slučaju, penala.

Ovo je bio treći trijumf na turneju po Japanu, pošto su prethodno "sveci" pobedili Kavasaki (2:1) i Uravu (3:0).