≫

Šampionski start Sitija i debi iz snova Halanda: Premijer liga videla moćnog Norvežanina

Bez problema za aktuelnog prvaka Engleske na, po pravilu, neugodnom gostovanju

• 1
Erling Haland Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Mančester sitija započeli su novu premijerligašku sezonu pobedom na gostovanju Vest Hemu rezultatom 2:0.

Utakmicu je obeležio Erling Haland, najveće pojačanje "Građana" ovog leta, koji je postigao dva gola i pokazao da Pep Gvardiola nije pogrešio u izboru.

Prvi gol Norvežanin je postigao u 36. minutu i to iz penala, koji je i sam izborio. Pokazao je da je pun samopouzdanja i da mu promena lige, odnosno prelazak iz Bundes u Premijer ligu neće previše smetati.

Drugi pogodak kojim je stavljena tačka na ovaj meč Haland je postigao u 65. minutu, a veliku zaslugu za taj gol ima i Kevin De Brujne koji je dao savršenu loptu u prostor svom napadaču i tako ga spojio sa golom koji je čuvao Alfonso Areola.

Siti je, uz Totenhem, pokazao najsigurniju igru od svih favorita za vrh tabele u engleskoj ligi. Gvardiolina ekipa deluje izuzetno dobro, utegnuto i spremno da kazni i najmanji pad koncentracije rivala.

Vest Hem, koji je znao da zagorča život Sitiju u nedavnoj završnici šampionata, danas je bio totalno nemoćan u odnosu na svog rivala.