Dobra vest u moru loših za Partizan: Preko Maltežana mogu do grupe Lige konferencija

Hamrun priredio senzaciju u Bugarskoj

• 10
FK Partizan - FK Aek Larnaka Foto: Nikola Tomić

Fudbaleri malteškog Hamruna prvi su u istoriji malteškog fudbala koji su uspeli da se plasiraju u plej-of rundu nekog od evropskih takmičenja - i igraće protiv Partizana za prolaz u Ligu konferencija!

Bugarski Levski, rival malteškog tima, je pre nedelju dana u gostima pobedio 1:0, da bi kod kuće, pred krcatim tribinama doživeo pravi šok i eliminaciju posle penal serije.

Potpuno neverovatnom kraju svedočili su navijači i svi na stadionu u Sofiji.

Hamrun je od 78. minuta imao vođstvo i produžetke u rukama, a onda, u nadoknadi vremena, dogodio se hičkokovski scenario: Bugari su postigli gol u 91. minutu i bili nadomak prolaza, imali su rezultat koji ih vodi u plej-of Lige Evrope, međutim usledio je "hladan tuš" u roku od trideset sekundi.

Čim su krenuli sa centra igrači Hamruna su uspeli da izvedu napad i da dođu do akcije i gola koji im je doneo produžetke!

Pogledajte u nastavku taj trenutak, za muk na stadionu.

Maltežani suodržali egal u dodatnom vremenu, a onda, u penal seriji, bili bolji, precizniji i mirniji, za ogroman uspeh koji ih je doveo do duela sa srpskim viceprvakom Partizanom u borbi za Ligu konferencija.