Dinamo je gazda u Hrvatskoj: Hajduk poveo, pa primio četiri gola u nastavku

Zagreb večeras slavi

• 0
FK Dinamo Zagreb Foto: Profimedia/Ronald Gorsic / Cropix / Profimedia

Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su splitski Hajduk rezultatom 4:1 u petom kolu HNL-a.

Delovalo je da će Splićani uspeti da urade nešto značajnije na "Maksimiru" kada su u nadoknadi prvog poluvremena uspeli da stignu do prednosti. Marko Livaja je dodao do Atanasova, koji je šutnuo sa oko 25 metara i pogodio desno rašlje gola Dinama za potpuni šok zagrebačke publike.

Nije se Dinamo tako obeshrabrio, štaviše, to kao da je dalo dodatni motiv Zagrebčanima da u drugom poluvremenu prikažu kvalitet.

Prvo je rezultat izjednačio Martin Baturina u 61. minutu, dok je tri minuta kasnije Arijan Ademi preokrenuo rezultat.

Amer Gojak je u 84. minutu povisio na 3:1, a konačnih i ubedljivih 4:1 postavio je Mislav Oršić u prvom minutu nadoknade vremena.

Dinamo je još jednom pokazao ko je glavni u Hrvatskoj upisavši svoju četvrtu pobedu iz pet mečeva, dok je Hajduk pretrpeo prvi poraz u ovogodišnjem izdanju HNL-a.