Henderson branio moguće i nemoguće: Forest srušio Vest Hem i upisao pobedu u Premijer ligi posle 23 godine

Golman na pozajmici iz Mančester junajteda pokazao je svoj potpuni kvalitet

• 0
Din Henderson

Fudbaleri Notingem Foresta upisali su pobedu u drugom kolu Premijer lige savladavši Vest Hem 1:0.

Bio je to meč neverovatnog inteziteta, sa pregršt ozbiljnih akcija i dešavanja koja su obeležila ovaj meč.

Sve je počelo u 43. minutu kada je Vest Hem postigao pogodak preko Saida Benrame, ali je taj pogodak poništen zbog ranijeg faula Majkla Antonija. Kazna za to usledila je pet minuta kasnije, kada je Taivo Avonidži bio najsnalažljiviji u petercu "Čekićara" i tako, ispostaviće se, doneo pobedu svojoj ekipi.

Ipak, apsolutni heroj Notingema i igrač utakmice jeste golman Din Henderson. Osim što je na izvrstan način odbranio penal Deklanu Rajsu, čuvar mreže na pozajmici iz Mančester junajteda odbranio je i čist zicer Tomasu Součeku na samom startu drugog poluvremena.

Može se reći da Vest Hem nije imao sreće, pošto su gosti čak dva puta u nastavku tresli prečku Hendersonovog gola. Prvo je to učinio Pablo Fornals, a zatim i Said Benrama.

Ipak, fudbaleri Foresta prikazali su neverovatnu borbenost i požrtvovanje, ali i kvalitet, pa su na kraju kao nagradu osvojili tri boda, prvi put od 1999. godine.