Zagrebački Dinamo poražen u Norveškoj: Bodo Glimt brani Ligu šampiona na Maksimiru

Preostala dva meča donela su dosta golova

• 3
Bodo Glimt Foto: Mats Torbergsen / AFP / Profimedia

Fudbaleri Bodo Glimta savladali su zagrebački Dinamo sa 1:0 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gol odluke viđen je u 37. minutu, kada je Amal Pelegrino iskoristio centaršut Džoela Mvuke s desne strane i kao na igrici matirao golmana glavom.

Samo pet minuta kasnije Norvežani su mogli da udvostruče prednost, ali je pokušaj Larsa Salvesena završio na prečki.

Dinamo je svoju najveću šansu imao u samom finišu meča, kada je Bruno Petković u situaciji 1 na 1 sa golmanom šutirao pored gola.

Osim norveškog i hrvatskog predstavnika, odigrana su još dva meča.

Rendžers je na domaćem terenu odigrao 2:2 protiv PSV-a.

Holanđani su poveli u 37. minutu preko Ibrahima Sangare, ali je samo tri minuta kasnije Antonio Čolak pogodio za izjednačenje.

Potpuni preokret Rendžersu doneo je Tom Lorens u 70. minutu posle velike greške golmana gostiju, međutim vođstvo škotskog predstavnika trajalo je samo osam minuta pošto je Armando Obispo postavio konačnih 2:2.

Kopenhagen je kao domaćin bio bolji od turskog šampiona Trabzonspora sa 2:1.

Viktor Klason je doveo svoj tim u prednost već u devetom minutu, da bi Lukas Lerager u trećem minutu drugom poluvremenu postigao gol za 2:0.

Turska ekipa je uspela da smanji rezultat preko Anastasiosa Bakasetasa u 79. minutu, golom kom je prethodio odbitak, i tako dočeka revanš sa ne toliko nepovoljnim rezultatom.

Revanš mečevi na programu su naredne srede.