Cirkus u Bosni: Fudbalski savez čestitao Zrinjskom na ulasku u Evropu, a oni ispali

Neko ko vodi društvene mreže Saveza napravio ozbiljan propust

• 4
FK Zrinjski Mostar Foto: Pixsell photo & video agency / Alamy / Alamy / Profimedia

Fudbaleri Zrinjskog bili su na pragu istorijskog rezultata i plasmana u grupnu fazu Lige konferencija, ali su nakon penala ipak ostali bez velikog uspeha, pošto je Slovan iz Bratislave posle penala obezbedio prolaz dalje.

Imao je Zrinjski prednost od 1:0 iz prvog meča, a  u revanšu je Slovan uspeo da pobedi sa 1:0, pa su usledili produžeci. Tada je Zrinjski postigao gol za 1:1 i delovalo je da je sve rešeno i da idu dalje. Međutim, u drugom minutu sudijske nadoknade, u 122. minutu, Slovan preko Ramireza postiže gol i obezbeđuje penale, u kojima je viđena nova drama.

Zrinjski je pogodio svih pet, ali su uspešni bili i Slovaci. Onda je Barišić promašio prvi penal za Zrinjski, potom je promašio i Kašija na drugoj strani, ali je onda i Malekniusić ponovo bio neprecizan, i omogućio Čavriću da u sedmoj seriji donese Slovanu plasman dalje.

Ali, neko ko radi u Fudbalskom savezu BiH, a zadužen je za održavanje društvenih mreža, napravio je veliki kiks, pa je objavio da je Slovan prošao dalje.

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine Foto: Facebook.com/nfsbih

Ubrzo su objavu i obrisali, ali je već bilo kasno, mnogi su to zabeležili i ismejali FS BIH zbog neprofesionalizma i amaterizma.