Kakav meč Mladenovića: Iz voleja dao dva gola i uz asistenciju se nametnuo Piksiju za Katar!

Sjajno od srpskog defanzivca...

• 6
Filip Mladenović, Legija Varšava Printskrin: Youtube / Ekstraklasa

Srpski reprezentativac Filip Mladenović pošteno ide ka tome da dobije poziv za Svetsko prvenstvo pošto je u jednom meču, sa 0:2, doveo svoju ekipu Legije protiv Legnice do pobede uz dva postignuta gola i jednom asistencijom.

Gosti su posle samo 14. minuta vodili sa 0:2 golovima Henrikeza i Narsinga, ali je Volek bio na pravom mestu u 20. minutu i pokupio precizan i jak centaršut upravo Mladenovića sa leve strane.

U 44. minutu je srpski defanzivac uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora i konvertovao dodavanje Žozuea u pogodak za 2:2.

U međuvremenu je zbog malog ofsajda poništen pogodak Legnice, tako da se domaćin spasao i otišao u drugom smeru, da bi u 56. minutu  ponovo Mladenović uhvatio volej, sada nešto bliže golu i doneo veliki preokret.

Do kraja, gosti su pokušali da se makar vrate u igru, ali su od 78. minuta imali igrača manje posle isključenja Henrikeza, a Mladenović je ovim još jednom pokazao da je kadar da preuzme svoju ulogu na šampionatu sveta koji predstoji u Kataru.