≫

Hrvati pokorili Beč i otišli na završni turnir Lige nacija, Holandija sprečila Belgiju da igra za trofej

Još dva tima i imamo veliki turnir Lige nacija

• 17
Hrvatska ide na završni turnir Lige nacija Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Hrvatske uspeli sa 3:1 da slave protiv Austrije u poslednjem kolu grupne faze elitnog ranga Lige nacija i tako obezbede mesto na završnom turniru.

Večeras smo saznali dva putnika za fajnal for Lige nacija - Hrvatsku i Holandiju. U ligu B naredne sezone gledaćemo Vels i Austriju.

Hrvatska je u Beču imala mogućnost da pobedom zaključe sve dileme i ona je to učinila, iako nije bilo lako.

Luka Modrić je u šestom minutu doneo prednost komšijama, ali je samo tri minuta kasnije Baumgartner brzo vratio egal na snagu.

Čekalo se do poslednjeg dela meča da se rasplete čvor, a onda je u igru ušao Marko Livaja koji je u 69. minutu vratio Hrvatskoj vođstvo, da bi posle tri minuta Dejan Lovren zaključio veliku pobedu.

Tako je Danska ostala bez nade da igra za trofej, iako je na svom terenu savladala Francusku sa 2:0.

U roku od pet minuta su Skandinavci skrojili sudbinu Trikolora koji nisu uspeli pošteno ni da zaprete na gostujućem terenu.

Strelci su bili Dolberg u 34. i Skov Olsen u 39. minutu.

Ta grupa 1 je upravo Hrvatsku poslala na finalni turnir, Danska i Francuska će nastaviti i naredne godine takmičenje u istom rangu, dok će Austrijanci morati u ligu B.

U grupi 2 će Vels praviti društvo Austriji, iako je imao priliku da opstane, ali je poražen od Poljske sa 1:0 na svom terenu.

Liga nacija Foto: Tanjug/AP

Poljaci su tako obezbedili opstanak golom Sviderskog u 58. minutu koji je iskoristio sjajnu asistenciju Roberta Levandovskog. Napadač Barselone je jednim potezom izbacio dva štopera, izbacio kolegu iz ofanzive ispred golmana, te je tako rešen susret.

Iz te skupine dalje ide Holandija koja je na svom terenu savladala Belgiju sa 1:0, ali je moglo da bude mnogo ubedljivije.

U 73. minutu je Virdžil Van Dajk izmakao kod kornera i sa pet metara zakucao glavom loptu u mrežu.

Ostala su još dva putnika za završni turnir i to će biti jasnije u naredna dva dana.

Što se tiče lige C, Turska će naredne godine igrati u viši rangu iako je poražena sa 2:1 od Farskih Ostrva, dok iz te grupe 1 Litvanija ide u Ligu D posle poraza od Luksemburga 1:0.

Završena je i grupa 3 gde će Kazahstan biti promovisan iako je doživeo neuspeh od Azerbejdžana sa čak 3:0, a Belorusija nije imala šanse da se spase, pa će i ona u Ligu D nakon remija sa Slovacima 1:1.