Pobedili Partizan i ne mogu da stanu: Radnički iz Sremske Mitrovice hita ka Superligi, Grafičar lider PLS!

Osam vezanih susreta su momci sa "Agropapuk Arene" odigrali ili nerešeno ili su trijumfovali

• 1
FK Radnički Sremska Mitrovica Foto: Arena Sport Premium 1

U najboljem mogućem raspoloženju ekipa Radničkog iz Sremske Mitrovice privodi kraju svoj jesenji deo sezone u Prvoj ligi Srbije. Posle trijumfa protiv Partizana u Kupu Srbije na penale, ovaj tim ne ume da se zaustavi, pa je pobeda u Inđiji bio osmi vezani susret bez poraza - 0:1 (0:0).

Jedini gol na meču bio je delo Strahinje Čarapića iz 56. minuta utakmice, a domaći su u završnici u nadoknadi ostali sa igračem manje na terenu, čime su dopustili Radničkom da im priđe na samo bod iza leđa. Ova dva tima su sada susedi na tabeli, pošto je Inđija četvrta sa 27 bodova, a tim iz Sremske Mitrovice je peti.

Potpuni debakl je Grafičar naneo Radu "podno" stadiona "Rajko Mitić". Čak šest golova su spakovali domaći i na taj način izbili na prvo mesto na tabeli našeg drugog ranga - 6:1 (3:1).

Poveo je Grafičar preko Nikolaševića u 14. minutu, a tačno toliko minuta kasnije je Knežević duplirao prednost. Usledio je jedini gol Rada sa bele tačke u 32. minutu, da bi potom na scenu stupio magični Jovan Mituljikić.

Pogoci u 42, 48. i 62. minutu zaokružili su sjajan het-trik, a nakon toga je Ilić postavio konačan rezultat u 73. minutu.

U preostalom meču dana, Vršac je savladao Metalac kod kuće i tako dodatno produbio krizu u kojoj se nalazi klub iz Gornjeg Milanovca - 1:0 (1:0).