Australija i Degenek se provukli protiv Tunisa: Bravura Djuka donela Kengurima prvu pobedu u Kataru

Tubnis je napadao, stvarao šanse, ali je preokret izostao

• 2
Fudbalska reprezentacija Australije Fudbalska reprezentacija Tunisa Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Australije pobedili su Tunis sa 1:0 u meču 2. kola Grupe D na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

Posle nešto opreznijeg početka meča na obe strane, Australija je došla do terenske inicijative i vezanim napadima stvarala šanse pred golom rivala. Sa druge strane, Tunis se brani i čekao svoju šansu da, iz kontranapada, dođe do vođstva.

Tako, u 23. minutu, posle odlične asistencije Gudvina, loptu je, sa leđa, zahvatio Djuk i maestralno je plasirao u gol Tunisa za 1:0.

@Videogoals_Hd pic.twitter.com/6jVMevQ7u8

— Video goals (@Videogoals11) November 26, 2022

Do kraja poluvremena, Tunis se oslobodio pritiska rivala i u par navrata ozbiljno zapretio, a dve najbolje šanse imao je Msakni pred kraj prvog dela igre.

U nastavku, Tunis je potpuno preokrenuo stanje na terneu i preuzeo terensku inicijativu. Afrički tim je u nekoliko navrata ozbiljno zapretio preko Msaknija, ali su Australijanci uspevali da se odbrane. Najbolju priliku je propustio u 70. minutu Leki kada je dobio odličnu loptu na peterac, ali je za trenutak zakasnio i nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo. Rezultat je ostao nepromenjen.

Potom, usledila je nova potpuna inicijativa Tunisa. Ipak, Australija je igrala dicsiplinovano u odbrani i bez mnogo problema neutralisala napade rivala. Do kraja, rezultat se nije menjao, pa je Australija upisala prvu pobedu na Mundijalu.

Da podsetimo, Francuska i Danska sastaju se od 17 sati u drugom meču grupe.