≫

Argentina je živa! Magični Mesi sa Fernandezom srušio Meksikance, protiv Poljaka za prolazak u osminu finala

Koliko važan trijumf za Gaučose

• 21
Argentina - Meksiko Foto: Tanjug - AP

Preživeli su, ali nije bilo nimalo lako! Argentincima je trijumf bio više nego potreban protiv selekcije Meksika kako bi zadržali dobre šanse pred poslednje kolo i imali sudbinu u svojim rukama. I do pobede su i došli, zahvaljujući Lionelu Mesiju i Encu Fernandezu - 2:0 (0:0).

Ali kako je tekao meč, nije delovalo da će biti tako. Mučila se Argentina punih 60 minuta. Gledali smo fudbal bez nekih većih prilika, ali sa mnogo živosti i startova, zbog čega je najteže bilo glavnom arbitru Danijeleu Orsatu.

Iz jednog takvog starta se u 51. minutu izrodila fantastična prilika za Argentince kada je Lionel Mesi sa 19 metara iz slobodnog udarca šutirao daleko preko gola. Ni to ga nije obeshrabrilo da dodatno krene napred.

I u 66. minutu podario nam je novu svoju magiju. Promešao je odbranu Meksikanaca, izbacio iz takta dvojicu igrača, a onda po zemlji poslao loptu u ugao gola koji ni magični Giljermo Očoa nije mogao da dohvati.

Logično, posle toga je došlo do otvaranja u igri Meksika. Krenuli su napred, a onda su kažnjeni pred sam kraj susreta. U 87. minutu, Enco Fernandez driblingom je izbacio ne jednog, nego dvojicu fudbalera Meksika, a onda ispalio projektil sa 11 metara u suprotan ugao. Ni ovo Očoa nije mogao da dohvati.

Do kraja meča, Argentinci su čuvali loptu i zadržali pobedu u svojim rukama. Sada je sve u njihovim rukama, ako pobede Poljake u poslednjem kolu idu dalje. Ali i Meksikanci mogu dalje, ali sada moraju da navijaju za današnje rivale, ali i da se nadaju što boljoj pobedi protiv Saudijske Arabije.

KOMENTAR UTAKMICE IZ TRENUTKA U TRENUTAK

KRAJ UTAKMICE! POBEDA ARGENTINE!

90. minut: Šest minuta nadoknade na ovom meču.

87. minut: GOOOOOL! ENCO FERNANDEZ! 2:0! Fantastičan dribling kojim je izbacio dvojicu igrača Meksika, a onda je šutirao u suprotan ugao što Očoa nije mogao ni da dohvati!

76. minut: Sjajna akcija Argentine. Tražio se Mesi povratnom loptom ka sredini, ali bezuspešno.

73. minut: Alvarado je zamenio Lozana, Meksikanci pokušavaju da naprave promene na terenu.

70. minut: Molina šalje loptu preko gola. Nije to bio dobar udarac.

69. minut: Dve izmene za Argentinu. Palasios i Romero menjaju Mekalistera i Di Mariju.

66. minut: Dve izmene u timu Meksika. Antuna i Himenez ulaze, a izlaze Alvarez i Vega izlaze. Žuti karton za Ereru zbog starta.

64. minut: GOL! LIONEEEEL MESIIII! Kako se snašao sjajni Argentinac, promešao je odbranu i poslao je loptu kroz noge dvojice igrača Meksika po zemlji!

63. minut: Dve izmene u selekciji Argentine. Alvarez i Molina ulaze da zamene Lautara Martineza i Montijela.

57. minut: Izmena u reprezentaciji Argentine. Fernandez menja Rodrigeza. Argentinci pojačavaju pritisak.

55. minut: Di Marija je pokušao da ušunja ovu loptu u kaznenom prostoru, ali je odbrana Meksikanaca veoma tvrda.

52. minut: Ništa! Mesi je šutirao preko prečke, veoma loše je izveo ovaj slobodni udarac!

50. minut: Gutijerez pravi prekršaj u najgorem mogućem prostoru, na oko 17 metara od gola. Šansa za dobre izvođače u timu Argentine.

46. minut: Nastavljena je igra na "Lusai Ajkonik Stadionu".

POLUVREME: Nismo videli golove.

45+4. minut: Konačno šansa za Argentince sa strane, ali je lopta izbijena u korner.

45+1. minut: Nadoknada će trajati pet minuta. Bilo je dosta prekida.

45. minut: KAKVA ODBRANA MARTINEZA! Vega je uputio fantastičan šut iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je golman Aston Vile sprečio vođstvo Meksika!

43. minut: Montijel dobija žuti karton zbog jako oštrog starta nad Gutjerezom, koji je tek ušao na teren. Sada lepa šansa za Meksiko iz slobodnog udarca.

41. minut: Guadrado ne može da nastavi utakmicu, aplauz meksičkih navijača, Gutjerez će unutra.

37. minut: Podižu postepeno pritisak fudbaleri Argentine, posed je sve više u njihovim nogama. Međutim, Meksikanci se brane sa petoricom igrača pozadi.

34. minut: Direktan udarac Mesija iz mrtvog ugla iz slobodnog udarca, ali Očoa je više nego siguran. Potom je fauliran.

32. minut: Ništa Argentinci ne rade, a pobeda im je više nego potrebna. Sada su imali korner, ali je centaršut bio katastrofalan.

28. minut: Oštar start Akunje, startovao je otvorenim đonom, ali je dobro prošao, pošto Orsato to nije video. Nije to bilo namerno, ali je zaslužio barem žuti karton za ovakav prekršaj.

26. minut: Zaista vrlo slaba igra oba tima za sada. Uglavnom se igra na sredini terena, sa mnogo žustrine, ali bez pravih prilika.

21. minut: Evo i prvog žutog kartona. Nestor Arauho zbog oštrog starta zasluženo u beležnici.

20. minut: Pokušali su Meksikanci sada uigranom akcijom iz slobodnog udarca da dođu do gola, ali bezsupešno.

18. minut: Organizovano se brane Meksikanci za sada. Argentinci bez prave prilike za gol u uvodnih 18 minuta susreta.

10. minut: Opasan napad za Meksiko! Sjajan centaršut, dvojica fudbalera su bila blizu da postignu gol uklizavanjem, ali je lopta na kraju prozujala pored same stative.

4. minut: Mnogo posla od samog starta za Danijelea Orsata. Montijel je dobio šamar prilikom jednog napada Meksika i transformacije. Odmah su svi skočili i opkolili Italijana iz selekcije Meksika nezadovoljni odlukom.

1. minut: Utakmica je počela, a od samog starta vidno je da Argentinci žele da napadnu gol protivnika.

STARTNE POSTAVE

Argentina (4-4-2): E. Martinez - Montijel, Otamendi, Li. Martinez, Akunja - Di Marija, de Paul, Rodrigez, Mekalister - Mesi, La. Martinez

Meksiko (5-3-2): Očoa - Galjardo, Moreno, Montes, Arauho, Alvarez - Šavez, Guadrado, Erera - Vega, Lozano

Sve je, naravno, zakomplikovao jedan od najvećih šokova Svetskih prvenstava ikada iz prvog kola kada je Saudijska Arabija dobila Mesija i družinu posle preokreta u drugom poluvremenu - 1:2.

Meksiko je u prvom kolu odigrao nerešeno protiv Poljske bez golova.

Sudija na ovom meču biće jedan od najiskusnijih evropskih arbitara, Danijele Orsato iz Italije, koji je sudio i na otvaranju na meču između Katara i Ekvadora.