Šokantan rasplet za Belgiju: Maroko napravio prave izmene, pa udario šamar Đavolima i pokupio tri boda!

Kakav susret...

• 7
Belgija - Maroko Foto: Tanjug - AP

Kakav šok za Belgiju! Ekipa koju su mnogi smatrali za jednog od favorita ovog Mundijala je danas doživela teško prizemljenje! Maroko je iskoristio svoje šanse, napravio prave izmene i došao do vredna tri boda - 0:2 (0:0).

Početak meča nije mogao ni da nagovesti ovakav rasplet. Belgijanci su ređali šansu za šansom, a za prvih pola sata su sakupili šest kornera. Neki od njih bili su i prilično opasno zahvaljujući De Brujneu.

Međutim, najupečatljiviji momenat iz ovog dela igre stigao je u njegovoj nadoknadi kada je poništen gol Maroka zbog minimalnog ofsajda. Hakim Ziješ je šutirao iz slobodnjaka, lopta je ušla u mrežu, ali je kačio jedan drugi saigrač i opravdano je poništen.

Na startu drugog dela, prave izmene preokrenule su stanje na terenu u korist Maroka i zbog toga je sredinom ovog perioda pao gol u korist Afrikanaca.

Igrao se 73. minut kada je Sabiri posle samo pet minuta provedenih na terenu uputio udarac i doneo Maroku iznenađujuće vođstvo.

Belgija se otvorila, nadala se izjednačenju, ali nije imala konkretnu priliku. Zato Maroko jeste i do kraja je duplirao prednost.

Posle velike gužve u 94. minutu susreta, Ziješ je asistirao svom saigraču Abukalu koji je postavio konačan rezultat i stavio Maroko na prvo mesto pred poslednje kolo i meč sa Kanadom.

UŽIVO KOMENTAR

90+5. minut: GOL! ŠOK ZA BELGIJU! SVE JE GOTOVO, MAROKO VODI 2:0!

90. minut: 5 minuta će se igrati!

75. minut: Izmene odmah u timu Belgije, unutra su De Ketelare i Trosar.

73. minut: GOL! MAROKO U PREDNOSTI! Nemoćan je bio Kurtoa, a sjajan udarac uputio je Sabiri!

67. minut: Izmene i kod Marokanaca. Amala i Hakimi su van, a unutra su Sabiri i Atiat-Alal.

65. minut: Veliku šansu je imao Mertens, ali je golman odbranio taj šut. Marokanci su pretili preko Bufala.

60. minut: Izmene u Belgiji. Tilemans i Mertens ulaze umesto Onane i Azara.

56. minut: Au, kakva šansa za Maroko! Sofijan Bufal šutira malo pored stative! Opet velika šansa za ovu selekciju.

52. minut: Šansa za Azara! Ali brani golman Maroka, korner za Belgiju. Ništa iz toga.

50. minut: Marokanci i dalje napadaju i to sasvim solidno. Ovoga puta je šutirao Ziješ sa velike udaljenosti, pravo u Kurtou.

46. minut: Nastavljamo meč, a na pauzi nije bilo promena ni u jednoj od ekipa.

POLUVREME: To je to, time završavamo ovo prvo poluvreme.

45+1. minut: NIŠTA OD GOLA! KAKVA DRAMA! PONIŠTEN GOL MAROKA POSLE VAR-A! Sudija je išao da gleda snimak posle sjajnog pogotka Ziješa, ali se ispostavilo da je jedan drugi Marokanac kačio loptu pre nego što je završila u golu.

45. minut: Slobodnjak za Marokance posle faula Torgana Azara. Gledaćemo samo minut nadoknade.

44. minut: Bliži nam se kraj prvog poluvremena, čekamo da vidimo nadoknadu.

39. minut: Maestralan pokušaj De Brujnea, ali on odlazi preko gola iskosa sa desne strane iz slobodnog udarca.

34. minut: Sjajna prilika za Marokance iz kontre, ali je Hakimi iskosa šutirao daleko preko okvira gola.

29. minut: Amala šutira preko gogla, a nakon toga Onana laktom pravi prekršaj i zarađuje zaslužen žuti karton zbog kojeg će propustiti meč sa Hrvatskom. Iz slobodnog udarca dobar centaršut, ali bez šansi.

25. minut: Uspeli su da se oslobode pritiska Marokanci. Sada se uglavnom igra na sredini terena. Pao je i tempo utakmice, ali vlada sjajna atmosfera.

21. minut: Prva veća šansa za Maroko, šutirao je Hakim Ziješ, ali je lopta otišla daleko preko gola.

19. minut: Visi gol Marokanaca u vazduhu, sada je šutirao Toma Menije.

16. minut: Sada je izblokiran udarac De Brujnea, peti korner, lopta je išla na Onanu, ali ovaj nije zakačio loptu.

13. minut: Gde je treći, tu je i četvrti korner. Opet Belgija preti. Torgan Azar je centrirao, ali loše.

11. minut: De Brujne je oboren na ivici kaznenog prostora, imaće slobodan udarac Belgijanci sa ivice kaznenog prostora. Iz toga se ništa nije izrodilo, Maroko otklanja opasnost iz centaršuta. Ali nastavlja se pritisak, ubrzo opet korner za Belgiju.

5. minut: Odmah šansa za Belgijanci, ali uspeva da se odbrani Maroko. Korner su dobili posle tog šuta Batšuaija, a onda se oprobao i Torgan Azar. Novi korner, međutim ovoga puta daleko bolja reakcija Maroka.

1. minut: Utakmica je upravo počela, Belgijanci su, kao što smo pomenuli, favoriti za trijumf.

STARTNE POSTAVE

Belgija (3-4-2-1): Kurtoa - Menije, Aldervajreld, Vertongen - Kastanj, Onana, Vitsel, Azar - De Brujne, Azar - Batšuaji

Maroko (4-3-3): Bono - Hakimi, Aguerd, Sais, Mazraui - Ounahi, Amrabat, Amala, Zijeh, En Nesiri; Bufal