Nemačka promašila pobedu u 90+ minutu: Španija na pragu druge faze, Panceri jure prolaz u poslednjem kolu!

Mnogo su obećavali, ali nisu mnogo ponudili

• 17
Španija VS Nemačka, Katar, svetsko prvenstvo u fudbalu 2022.

Utakmica između Španije i Nemačke je za mnoge važila i kao "finale pre finala" Svetskog prvenstva u Kataru. Ipak, epitet nije opravdan, a ekipe nisu ni mnogo šta pokazale u ovom meču, te su remizirale sa 1:1. Ruku na srce, mogla je Nemačka da dođe i do pobede u poslednjim trenucima meča, međutim, nekako je Furija uspela da se odbrani.

Nemačka je u ovaj meč ušla i sa "tereom" na leđima, teretom prouzrokovanim porazom u prvom kolu od Japana (2:1), dok su Španci bili rasterećeniji zbog činjenice da su bili i te kako ubedljivi protiv Kostarike (7:0). Zbog toga je i bilo donekle jasno da će oba tima rezervisano ući u meč.

Eventualni poraz bilo koje ekipe bi mogao da uskrati i šanse za prolaz dalje. Ne potpuno, ali u ogromnoj meri.

Na utakmici su oba gola došla i od rezervista, pošo su strelci bili Alvaro Morata za Španiju, odnosno Niklas Filkrig za Nemačku, čime su i jedne i drugi održali svoje šanse za prolaz u narednu fazu, odnosno, o tome će sami odlučivati u poslednjem kolu protiv Japana, odnosno Kostarike.

Španija - Nemačka 1:1

Nemačka: Nojer - Kerer, Zile, Ridiger, Raum - Gorecka, Kimih - Gnabri, Gindogan, Musijala - Miler

Španija: Simon - Karvahal, Rodri, Laporte, Alba - Buskets, Pedri, Gavi - Tores, Asensio, Olmo

TOK MEČA:

83. minut - Filkriiiiig postiže gooooool! Kakav momenat za ovo, neverovatno! Simon je uspevao da odbrani pre 10 minuta, ali sada nije, odlična akcija, Filkrig je preuzeo loptu i opucao jako i neodbranjivo.

73. minut - Kakav promašaj Musijale! Džamal Musijala je dobio pravovremenu loptu, utekao je svojim čuvarima i šutirao je po golu, ali se ispred lopte našao Unaj Simon, iako je Musijala mogao i da uposli svog saigrača. na ovaj način je verovatno uticao i na krajnji rezultat.

65. minut - Mogao je Asensio da se proslavi u ovoj situaciji, ali je njegov udarac otišao nebu pod oblake.

62. minut - EVOOOO I GOOOOLA! Španija je povela preko Alvara Morate, Panceri moraju da izjednače što pre kako bi održali kakve-takve nade za plasman u narednu fazu!

59. minut - Dosta dobar je Dani Olmo, koji je opet šutirao, međutim, na mestu se našao Manuel Nojer.

56. minut - Evo i najbolje prilike na utakmici. Kiksnula je odbrana Španije, odigrali su Panceri nekoliko kratkih dodavanja i Jozua Kimih je šutirao, međutim, udarac je zaustavljen od golmana Unaja Simona.

53. minut - Dani Olmo je uspeo da prođe, po strani, krenuo je da dribla Kerera, ali je nemački defanzivac uspeo da osujeti prodor i iznudi gol-aut za svoju ekipu.

Krenulo je drugo poluvreme

45. minut - Kraaaj poluvremena!

39. minut - Gol je postigla Nemačka, ali je VAR morao da ga poništi zbog ofsajda!

24. minut - Mogla je Nemačka i do vođstva, ali Serž Gnabri nije uspeo da iskontroliše loptu.

7. minut - Prečka! Dani Olmo je raspalio sa 18 metara, Manuel Nojer je uspeo da dokači loptu tek toliko i pošalje je u prečku, što je i spasilo gol "Pancera".

5. minut - Mogla je ovo biti i prva prilika za Španiju, ali je lopta u poslednji mah pobegla Marku Asensiju i tako otišla daleko od gola Nemačke.

1. minut - Počeo je meč!