≫

FMP se provukao protiv Borca: Čačani uprskali napad za pobedu!

Ekipa iz Železnika povela je u seriji i sada je samo na korak od finala domaćeg prvenstva

• 0

Košarkaši  FMP-a   posle mnog mučenja, pobedili su ekipu Borca,  71:69 u prvom polufinalnom meču košarkaške Superlige Srbije.

>>>Pobedi ili idi kući, nema nazad: Čanak objasnio na koji način Partizan mora da igra sa Zvezdom!

Tvrd meč, sa puno preokreta viđen je tokom svih 40 minuta igre. Ekipe su se smenjivale u vođstvu pa se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je Borac imao šut za pobedu koji plej Čačana Ilija Đoković nije iskoristio.

Panteri su najveću prednost imali tokom prve deonice 18:8, međutim gosti su uspeli da se približe, da bi tokom druge četvrtine uspeli da izjednače i potpuno se vrate.

Sličan scenari viđen je i u nastavku. FMP je poveo, da bi koševima Đokovića Borac ponovo uhvatio rezultatski priključak. Do kraja najviše preko Balabana i Stojadinovića Čačani su uspeli da povedu.

Ipak, junak susreta bio je Nenadić koji je sa 22 poena uspeo da uz Odža, koji je meč završio sa 14, i Pota, 11 poena, obezbedi koš prednosti, koji je bio dovoljan za pobedu posle neuspešnog napada gostiju u poslednjem napadu, kada je Đoković nespretno šutirao ka košu.

Sa druge strane,  Stojadinović je ubacio 15 poena, Đoković 14 uz 5 asistencija, Balaban je postigao 12 poena.

Da podsetimo, druga utakmica igra se u četvrtak od 18. sati u Čačanku.