Budućnost 0-6, i Žalgirisu prijala Morača (VIDEO)

U Podmoskovlju, Šved je dao 27 poena, ali je Barselona stigla do četvrte uzastopne pobede

• 17

Podgorička Budućnost i dalje je jedini tim bez pobede u Evroligi.

Ni iz šestog pokušaja tim Aleksandra Džikića nije stigao do "prvenca": U Morači, posle tvrdog egal poluvremena, u nastavku je viđena dominacija Žalgirisa i rutinska pobeda litvanskog tima 72:60.

Ključna je bila treća deonica, završena rezultatom 24:15 u korist gostiju, istakao se u tom periodu Brendon Dejvis, najefikasniji na utakmici sa 20 poena.

Do kraja, Žalgiris je održavao razliku od desetak poena, začinio trijumf poenima najboljeg igrača Dejvisa desetek sekundi pre isteka 40. minuta.

Već po običaju, najbolji u redovima Podgoričana bio je Alen Omić, ubacio je 16 poena Litvancima, bio jedini "dvocifreni" u poraženom timu.

Žalgiris je posle šest kola na učinku od pedeset posto.

Aleksandar Džikić i dalje bez pobede u Evroligi ove sezone Foto: Marko Todorović

Barselona je u seriji pobeda, pregrmeli su Katalonci i gostovanje Himkiju u podmoskovlju, pobedili i četvrti put zaredom, rezultatom 87:80.

Najefikasniji akter meča bio je Aleksej Šved, ubacio je ovog puta 27 poena (5/11 za tri), međutim ponovo je njegovo prenaglašeno soliranje bilo štetno po ekipu, pa je protivnik odneo trijumf.

Za tim našeg Svetsilava Pešića, koji je vodio praktično sve vreme, u prvi plan su iskočili Tomas Ertel sa 18 poena i 8 asistencija, Ante Tomić sa 16, Kris Singlton sa 16, Viktor Klaver sa 10...

Pored Šveda, jedini sa dvocifrenim učinkom u pobedničkoj ekipi bio je Toni Kroker sa 17 poena.

Čarls Dženkins je za 31 minut postigao šest poena (1/5 za tri), Stefana Markovića nije ni bilo u sastavu domaćeg tima.

Barsa je posle dva uvodna poraza (CSKA, Gran Kanarija) u seriji od četiri trijumfa (Bajern, Darušafaka, Makabi, Himki) koja su je izbacile u gornji deo evroligaške tabele.

Himki, na drugoj strani, ima samo jednu pobedu iz šest utakmica.