≫

Igokea dala 115 poena na debiju Anđušića i Lafajeta!

Vrlo efikasan prvi meč 8. kola ABA lige

• 2

Košarkaši Igokee, dodatno pojačani za Olivera Lafajeta i Danila Anđušića, odigrali su najefikasniju utakmicu sezone sa Olimpijom koju su ispratili kući rezultatom 115:105, u prvoj utakmici 8. kola ABA lige!

Domaći su se daleko bolje snašli u "run and gun" izdanju oba tima u Laktašima, već na poluvremenu bilo je 66:60, a do kraja, u istom ritmu, uz reviju atraktivnih poteza, gotovo bez odbrana, uspeli su da održe rezultatsku distancu.

Anđušić je na debiju upisao 16 poena, pokazao da će biti veliko pojačanje, a isto važi i za Lafajeta koji je ubacio poen manje u koš "Zmajčeka".

Fenomenalnu partiju pružio je i Latavijus Vilijams, još jedan bivši evroligaški igrač i još jedno skorašnje pojačanje: Amerikanac je za 17 minuta ubacio 20 poena.

Efikasni su bili i Lešić sa 21, te najbolji strelac ekipe u dosadašnjem delu sezone Zubčić, sa 15.

Kod gostiju, Rejnolds je bio najefikasniji sa 21 poenom, Simonović i Badžim dodali su po 20.

Pogledajte dva najatraktivnija poteza sa utakmice:

"Alej ap" Anđušića i Vilijamsa

"Alejl ap" Miloševića i Rikića

Igokea se polako penje ka gornjem delu tabele, sada ima skor 3-5, dok je Olimpija ostala na skoru 2-5.