≫

Armejcima triler protiv Reala i drugo mesto u Evroligi

Armija pokorila "kraljeve"

• 0

Košarkaši CSKA pobedili su Real Madrid u 22. kolu Evrolige u neizvesnoj završnici tesnog meča u Moskvi sa 82:78. Utakmica je odlučena u poslednjim sekundama, pošto tokom 40 minuta nijedan od timova nije uspeo da stvori veću prednost od šest poena kada je Real vodio 40:34 na poluvremenu.

Real je možda imao šansu za pobedu da Gustavo Ajon posle sjajnog dodavanja Rudija Fernandeza na pola minuta do kraja utakmice nije promašio zicer u reketu rivala. Madriđani su u tom trenutku zaostajali pola koša razlike 77:76 nakon čega je baš Ajon morao da pravi faul, a Vil Klajburn je iskoristio oba bacanja.

Meksikanac se koji sekund kasnije iskupio horogom posle nove asistencije Fernandeza za ponovni povratak na poen zaostatka, ali je CSKA penal završnicom rešio meč u svoju korist. Najefikasniji kod Armejaca bio je Nando De Kolo sa 21 poenom, a pratili su ga Kori Higins sa 15 i Danijel Heket sa 14 poena.

U belom dresu se istakao Entoni Rendolf sa 20 poena, a spomenuti Ajon je ubacio 11. CSKA je drugi u Evroligi sa 17 pobeda i pet poraza, a Real Madrid je treći sa identičnim učinkom.