≫

Zvezda "prespavala" prvo poluvreme, u drugom "oduvala" Čačane! (VIDEO)

Dovoljno je bilo 20 minuta dobre košarke za tim Milana Tomića protiv Borca za 10-0 u domaćem šampionatu

• 4

Nema Zvezda pravog rivala u grupi A KLS lige, a Borac je to bio samo poluvreme u "Pioniru", gde je viđena još jedna rutinska pobeda crveno-belih.

Posle egala u prvih 20 minuta (37:37), u drugom je usledio uragan ekipe Milana Tomića (nije bio na klupi zbog bolesti), za konačnih 86:58.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Ristić sa 16 poena, po 14 su ubacili Kej Si Rivers i Beron, Dobrić je imao 10...

Kretanje rezultata u prvom i u drugom delu meča najslikovitije opisuju dešavanja na parketu. U prvom poluvremenu crveno-beli nisu bili previše zainteresovani za defanzivne zadatke, otaljavali su posao, pa su gosti imali prostora za akcije i otvorene šuteve, otud i egal na snazi gotovo sve vreme.

U poluvremenu su, očito, Tomićevi pomoćnici imali šta da kažu igračima koji su u nastavku popravili pristup u odbrani, a to je i bila prevaga na strani šampiona. Gosti, koliko god motivisani, nisu uspeli da isprate jak ritam rivala, pa je razlika u korist Zvezde rasla iz minuta u minut.

Bilo je i atraktivnih poteza u kojima je uživala samo malobrojna publika u hali "Aleksandar Nikolić".

Zvezda je ovom pobedom završila regularni deo sezone, uz perfektan učinak 10-0, a finale će tražiti protiv Mege, kao drugoplasiranim iz grupe B.

Crvena zvezda - Borac 86:58 (20:17, 20:17, 21:11, 28:10)

Crvena zvezda: Odžo 2, Lazić 6, Davidovac 5, Faje 5, Beron 14 (2/8 za tri), Nenadić 2, Simanić 9, Čović 3, Dobrić 10, Radanov, Rivers 14, Ristić 16

Borac: Prlja 2, Čarapić 12, Đoković 10, Kočović 15, Majstorović 2, Popović, Gavrilović 2, Marinović 1, Alikadić 5, Krsmanović, Miletić 9.