≫

Reptorsi izdržali Karijevih 47 poena i pobedili u Ouklendu: Lenard i ekipa držali čas timske košarke! (VIDEO)

Toronto je iskoristio neigranje dva bitna igrača Voriorsa Durenta i Tompsona i slavio sa 123:109

• 0

Košarkaši Toronto Reptorsa napravili su brejk, tačnije, vratili su brek aktuelnim šampionima NBA lige Golden Stejt Voriorsima pobedivši 123:109 u Ouklendu.

Voriorsi su bili oslabljeni neigranjem dvojice startera, pa je sav teret pao na Stefa Karija koji je rešetao Reptorse sa 47 poena, ali nije mogao sam. Ipak, je tim najbitniji, a Toronto je to bio na ovom meču.

Kari je imao 14-31 iz igre, 6-14 za tri, 13-14 slobodna bacanja uz, 8 skokova i 7 asistencija, dok je Drejmond Grin zabeležio 17, a Andre Iguodala 11 poena.

Toronto - Golden Stejt NBA finale 2019 Foto: AP/Tanjug

Startna postava Toronta postigla je 106 od ukupno 123 poena, a sjajnu podršku sa klupe imala je u Fredu Valvlitu i Seržu Ibaki.

Kavaj Lenard je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 30 poena (9/17 iz igre), uz 7 skokova i 6 asistencija, Kajl Lauri je dodao 23 (5/9 za tri, 9as), Paskal Siakam (9sk, 6as) i Deni Grin po 18 (6/10 za tri), Mark Gasol 17, Vanvlit 11, a Ibaka 6, uz isto toliko blokada.

Utakmica je bila neizvesna sve vreme iako je Toronto konstantno imao prednost, na startu meča 28:16, a na kraju prve četvrtine 36:26, dok je tokom druge održavao dvocifrenu razliku 48:35.

Ipak, šampioni se lako ne predaju, pa su gosti sa samo 8 poena viška (što je u NBA ligi zanemarljivo) otišli na poluvreme. Međutim, ključni momenti  bili su uvodni minuti treće četvrtine kada su reptorsi serijom 6-0 došli do 66:52.

Nova serija od 8-0 donela je maksimalnih 91:75, a poslednju priliku za priključak imali su Voriorski u 38. minutu 96:89 posle trojke Karija. Međutim, na tri minuta pre kraja je bilo 113:103, a malo kasnije i 118:105 i tu se već nazirao kraj i pobeda Toronta.

Sledeći meč na programu je 7. juna u noći između petka i subote, a domaćin je ponovo Golden Stejt.