≫

Srbija furioznim finišom slomila Rusiju i napravila korak ka četvrtfinalu Eurobasketa

Mnogo bolja utakmica naše selekcije i pobeda zlata vredna, jer je obezbedila plasman u drugu fazu

• 5

Košarkašice Srbije  pobedile su selekciju Rusije u Zrenjaninu sa 77:63  u drugom kolu Evropskog prvenstva koje se održava u Letoniji i Srbiji i napravile veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Srpkinje sada u grupi D jedine imaju dve pobede, pošto je u prvom kolu Belgija pobedila Rusiju 67:54, a danas je Belorusija pobedila Belgiju sa 69:61, tako da te dve ekipe imaju skor 1:1, aRusija 0-2 i maltene je u teškoj situacjiji.

Ako budu prve u grupi direktno će u četvrtfinale, ako budu druge i treće onda igraju osminu finala.

Sledeći meč Srbija igra u nedelju od 20.30 sa selekcijom Belgije i pobeda je sigurno vodi u četvrtfinale, dok bi se u slučaju poraza gledao i meč Rusije i Belorusije.

Srbija je kontrolisala ceo meč od prvog minuta, a mali pad na kraju iskoristule su ruskinje da izjednače na 53:53, ali i da kasnije priđu na 65:62, ali je furiozni finiš Srpkinja slomio "djevuške" seroijom 9-0 za 76:63 čime je rešen meč.

Srbija - Rusija 77:63

(23:16, 18:15, 12:21, 24:10)

Dvorana: Kristalna dvorana, Zrenjanin Gledalaca: oko 3.200 Sudije: Cici, Zapolski, Proc

Srbija: Bruks 12, Crvendakić 2, Jovanović 6, Miljković , Petrović 8, Butulija 15, Čađo 1, Dabović 16 , Milić 14, Škorić, Stanaćev 1, Stanković

Rusija: Beglova 9, Beljakova 9, Fedorenkova 2, Maiga 8, Musina 5, Gladkova, Leškovceva 4, Levčenko 6 , Logunova 2, Šilova 11, Vadeeva 8, Vieru

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Najefikasnija u našem timu bila je Ana Dabović sa 16 poena, Dajana Butulija je ubacila 15, Jelena Bruks 12, a Nikolina Milić 14 poena.

Punih 30 minuta Srbija je kontrolisala meč i imala prednost od 6 do 11 poena ( 43:32). Paklena odbrana po celom terenu paralisala je Ruskinje koje su bile obezglavljene tom agresivnom igrom. Imali smo punu kontrolu dok u poslednoj četvrtini Ruskinje nisu zaigrale zonsku odbranu i naterale naše devojke da šutiraju više i pormašuju.

Košarka, ženska reprezentacija Srbije, Rusije Foto: FIBA

Uspele su da povedu sa 50:53 na kraju trećeg perioda, ali je to bilo kratkog daha. Usledila je serija srbije od 10-0 koju je kreirala Nikolina Milić uz asistenciju Dajane Butulije za 60:53, čime je meč bio prelomljen.

Poslednji napad Ruskinje su imale u 35. minutu kada su prišle na 62:60, ali nije urodio plodom i naše devojke novom serijom od 15-3 završavaju ovaj meč.

TOK MEČA.

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 77:63

37. MIN: 65:62 Uspeli smo da se obranimo od naleta Rusije i da održimo minimalnu prednost.

35. MIN: 62:60 Mnogo osicilacija u igri obe ekipe, Srbija je ponovo imala priliku da prelomi meč, ali opet su se Ruskinje vratil i učinile meč neizvesnim

33. MIN:62:53 Strašna serija Srbije 12-0 koja je finiširana poenima Nikoline Milić za ponovo ubedljivo vođstvo

31. MIN:60:53 Odličan odgovor Srpkinja posle naleta Rusije. Nikolina Milić je devojka koja je debitant, a vezala je šest poena, uz koševe Dajane Butulije ,donosi novi prednost Srbiji

Utakmicu pratite uživo na Telegrafu.

III ČETVRTINA

30. MIN: 50:53 Ruskinje su strpljivom igrom uspele da anuliraju prednost. Naše devojke ušle u malu nervozu, stao je šut, nema tešnosti u napadu i sada je egal.

27. MIN: 48:42 Ne daju se Ruskinje, konstantno "dišu za vratom" selekcji Srbije, koja igra u svom rtimu, agresivno i brzo, ali nikako da stekne veću prednost od šest do devet poena.

24. MIN: 46:37 Velika borba se vodi u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, Srbija ima inicijativu, ali se Rusija ne predaje, ne dozvljavaju našim devojkama da prelom meč.

22. MIN: 43:32 Odmah na početku treće četvrtine naše devojke daju koš i nastavljaju svoju seriju iz prvog poluvremena.

II ČETVRTINA: 18:16

20. MIN:41:32 Uspeli smo da zaustavimo nalet Ruskinja i da ponovo uspostavimo inicijativu i razliku od devet poena.

17. MIN:35:30 Mali pad u igri naše selekcije, nekoliko nerealizovanih napada, malo slabija odbrana i skok i Ruskinje se vratiše u život. Ana Dabović i Dajana Butulija imaju po 10 poena u našem timu, Jelena Bruks 7.

13. MIN: 33:22 Nova trojka za Srbiju i to Jelena Bruks sa 7 metara na isteku napada, a zatim novi poeni iste igračice sa distance

12. MIN: 28:18 Najveća prednost Srbije do sada na meču. Odličan početak druge četvrtine koševima Čađo i Butulije.

I ČETVRTINA: 23:16

10. MIN: 23:16 Odličan drugi deo prve četvrtine naših igračica, visok ritam, presing u odbrani i polako su pokrenule mašineriju koja je vrlo brzo prelomila Ruskinje. Velikih 9 poena razlike.

8. MIN: 21:15 Fenomenalan presing igraju naše devojke i to je ono što je najavila Marina Maljković da se neće desiti da neko bude borbeniji od njih. Iz tog presinga se razvijaju i kontranapadi.

6. MIN 10:9 Utakmica je u rezultatskom egalu, mada selekcija Srbije dosta igra stegnuto još uvek. Imaju slabu ralizaciju napada, ali zato su odlične u odbrani i to ih drži u igri. Selektorka Marina je već izmenjala tri igračice iz startne postave i drži visok ritam igra u odbrani.

3. MIN: 4:5 Uzvraćaju naše devojke pre svega dobrom odbranom iz koje su imali nekoliko napada, ali su realizovali samo jedan uz dva bacanja.

2. MIN: 0:5 Ponovo mali grč na startu za naše igračice, Rusija mirno otvara meč sa pet poena.