≫

Avdija dominirao i u finalu, Izraelci odbranili titulu šampiona Evrope u košarci (VIDEO)

Košarkaši Izraela odbranili su titulu prvaka Evrope u uzrastu do 20 godina

• 4

Izraelci su pobedili vršnjake iz Španije sa 92:84 i furioznom igrom u prvih pet minuta četvrte četvrtine prelomili meč.

Španci su uglavnom vodili tri do pet poena u prvom poluvremenu, ali je Izrael izjednačio do poluvremena na 42:42.

Nakon toga su Izraelci bili u prednosti od jednog poseda veći deo treće četvrtine, da bi je završili step-bek šutem Jama Madara za 66:59 posle trideset minuta igre. Isti igrač je polaganjem nastavio seriju svoje ekipe, a Deni Avdija je na isti način doneo Izraelu i prvu dvocifrenu prednost u meču na osam minuta pre kraja - 70:59.

Španci su odgovorili trojkom Migela Gonzalesa, ali je to bilo kratkog daha pošto su njihovi protivnici ponovo krenuli da dominiraju i imali 88:71, odnosno +17 na četiri minuta i 17 sekundi pre kraja meča. Furija od toga nije uspela da se oporavi i samo je do kraja ublažila poraz.

Najefikasniji je kod pobednika bio Avdija sa 23 poena, sedam asistencija, pet skokova i četiri izgubljene lopte. Jam Madar je dodao 17 poena uz osam asistencija, a Tomer Porat je ubacio 11. Kod Španaca je Gonzales postigao 14, po poen manje su imali Đozep Puerto i Arno Parado Kalabrija.

Bronzu na prvenstvu je osvojila Nemačka pobedom nad Francuskom. Da podsetimo, Srbija je na ovom takmičenju završila na 15. mestu, a Izrael je odbranio trofej osvojen prošle godine.

VIDEO - Đorđević zezao Raduljicu za frizuru, a srpski centar mu odgovorio nikad jače: Ljubomoran si...