Orlovi ponizili rivala iz grupe sa +32, Italija nastradala pred trojkaškom paljbom Srbije! (VIDEO)

Orlovi održali čas rivalu iz grupe na Mundobasketu uz 13 ubačenih trojki

• 37
Nikola Jokić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Srbije protiv Italije odigrali su efikasan meč Akropolis kupa, pobedili su sa 96:64.

Orlovi su prethodno pobedili Turke u prvoj utakmici prilično ubedljivo, dok je Italija doživela debakl protiv Grčke predvođene Janisom Adetokumbom.

Meč je imao ružnu uvertiru samo zbog povrede Dragana Milosavljevića, koji će sigurno propustiti Svetsko prvenstvo u Kini, ali su se njegovi saigrači potrudili da se to ne oseti.

Iako je u prvih 15 minuta bilo oscilacija, jedna serija od 10:0 je postavila stvari na svoje mesto  i selektor Aleksandar Đorđević je mogao mirnije da gleda utakmicu.

Prvu seriju pokrenuo je Jokić, nadovezao se Bogdanović pred kraj poluvremena, a onda je i Bjelica na početku poslednje deonice vezao tri trojke, kada je naš tim polako već održavao razliku na više od +20, na kraju  je čak bilo i +32!

Jokić je ubacio 20 poena, Gudurić, Marjanović i Bjelica po 13, Bogdanović je imao 15.

Ovaj meč je posebno važan bio jer je Italija rival u grupi u Kini, uz Angolu i Filipine. Posle ove utakmice, Srbija će igrati protiv Grčke u nedelju u 19.30 za kraj Akropolis kupa.

Italija - Srbija 64:94 (15:14, 17:31, 17:24, 15:27)

Italija: Dela Vale 9, Belineli 16, Đentile 11, Bilja 6, Vitali 6, Filoj, Bruks 3, Tesitori 2, Rikći, Abas 9, Saketi 2, Datome

Srbija: Simonović 8, Bogdanović 15, Bjelica 13, Raduljica, Birčević, Jokić 20, Milutinov 3, Micić 11, Gudurić 13, Jović, Marjanović 13

Aleksandar Saša Đorđević Foto: Marko Jovanović

TOK MEČA

40. minut - Kraj utakmice, Srbija ima maksimalan učinak posle 4 pripremna meča, Litvanija je pala dva puta, pa Turska pre Italije!

35. minut - Sada se sve svodi na želju Orlova da gaze do kraja, a rezultat ne deluje baš kao spuštanje gasa - 56:82.

32. minut - Gaženje! Bjelica je postigao 10. trojku Srbije za +23, a zatim vezao još dve za 51:78!

30. minut - Nije ovaj šou Jokić mogao da propusti, iskoristio je i on priliku za trojku i na pauzu pred poslednji period ušlo se sa 49:69!

27. minut - Bogdanovu dirigentsku palicu preuzeo je Micić, njegovi i Bobijevi koševi su održali +20 u smiraj 3. perioda.

24. minut  - Dela Vale je serijom koševa uzvratio Srbiji, ali su Simonović i Bogdanović trojkama vratili sklad, 39:56! Dva dalekometna hica beka Kingsa su vratila osmeh Saletu, Italija je uzela tajm-aut.

20. minut - Zaigrao se i poigrao Jokić sa Italijanima, a zatim je Gudurić novom trojkom odveo tim na 32:42! Za kraj, pogodio je i Bogdanović za +13. Jokić ima 11 poena i tri asistencije uz dva skoka, Bjelica je dodao četiri poena i šest skokova, Bogdanović ima sedam poena, a Gudurić osam.

17. minut - Postavili su Orlovi stvari na svoje mesto i sada sve podseća na utakmicu protiv Turske, ne dolaze Italijani lako do poena, krećemo se na dvocifrenoj klackalici posle novih poena Jokića.

14. minut - Serija Orlova je sada na 10:0, pošto je Jokić sa linije penala uvećao prednost na 20:27!

12. minut - Posle +4 za Italiju, Gudurić iz ugla pogađa trojku na novu asistenciju Jokića! Onda je Jokić prekirao novi preokret, uz sjajnu saradnju sa Bogdanovićem.

10. minut - Potom je viđena majstorska saradnja Jokića i Marjanovića za pogodak gorostasnog centra, ali Orlovi i dalje traže put do povratka prednosti. Na prvu pauzu između deonica ipak se otišlo sa 15:14 za Azure!

5. minut - Italijanima čak u nekoliko navrata nije pomogao ni ofanzivni skok, što su Orlovi iskoristili da preko Simonovića odu na 5:9. U mini seriji, Italijani su potom preokrenuli na 10:9  pogotkom Belinelija, što je alarmiralo Đorđevića za tajm-aut.

1. minut - Krenuo je meč ujednačenim ritmom, Vitali i Bilja su odgovorili Orlovima, za koje su prvi košgeteri bili Bogdanović i Milutinov.

VIDEO - Nova nevolja za Đorđevića, povredio se Milosavljević!