Partizan dominantan u Poljskoj: Posle Makabija, crno-beli savladali i Arku

Tim Andree Trinkijerija igra sve bolje

• 15
KK Partizan Printscreen: Youtube/Anwil Włocławek TV

Drugog dana MEZ Polaska turnira, Partizan je savladao učesnika Evrokupa, ekipu Arke iz Gdanjska sa 67:100 (19:21, 11:26, 14:30, 23:23)

Košarkaši Partizana NIS su zabeležili i drugu pobedu u dva dana na MEZ Polska turniru u Vloclaveku. Posle pobede protiv evroligaša, ekipe Makabija iz Tel Aviva, crno-beli su došli do nove pobede. U prvoj četvrtini, posle izjednačene igre, Partizan pred kraj deonice stiče minimalnu prednost, koju zatim u drugom period igre povećava na +17, koliko je iznosila prednost Parnog valjka posle 20 minuta igre (30:47)

U trećoj četvrtini, crno-beli su nastavili sa dobrom igrom u oba pravca, pa je prednost našeg tima iz minuta u minut rasla, a nakon 30 minuta, rezultat je glasio 44:77 u korist Partizana NIS. U poslednjoj deonici, šansu da zaigra je dobio i mladi Đorđije Jovanović, a konačan rezultat utakmice glasio je 67:100.

Crno-beli se u ponedeljak vraćaju u Beograd, a sledeću proveru će imati na turniru u Klužu, narednog vikenda. Pored Partizana i domaćeg Kluža, na turniru će učestvovati Mornar iz Bara i Fenerbahče.