≫

Veliki preokret i nova pobeda košarkaša Partizana: AEK vodio 18 razlike, crno-beli nepobedivi!

Stoprocentan je osvajač Kupa u prtipremnom periodu

• 7

Košarkaši Partizana nastavili su nisku pobeda u pripremnim utakmicama, novi test imali su pred svojim navijačima u "Štar Areni", a rival je bio grčki AEK, koji je savladan rezultatom 86:80, i to posle velikog preokreta.

Tim Andree Trinijerija gubio je na poluvremenu 14 poena razlike (52:38), bio je u minusu od 18 poena u trećoj deonici (41:59), ali i samo pet posle 30 minuta, da bi potpuni preokret usledio u odlučujućem periodu.

Utakmicu u novom Partizanovom domu, koji je to od ove sezone, posmatralo je 3.500 gledalaca.

Bio je ovo poslednji test Partizana pred ABA Superkup, ujedno je to i prvi takmičarski izazov u novoj sezoni, koji je na programu od 26. do 29. septembra u Zagrebu.

Crno-beli u četvrtfinalnoj utakmici, narednog četvrtka, igraju protiv Mega Bemaksa.

PARTIZAN - AEK 86:80 (27:27, 11:25, 25:16, 23:12)

PARTIZAN: Volden 13, Zagorac 11, Pejdž 3, Gordić 9p, 8as, Parahovski 13p, 6sk, Jaramaz 15p, Veličković, Janković 2, Tomas 14, Pejners, Mozli 6

AEK: Kendrik 5, Lengford 26, Tsalmpuris 9, Mačijulis, Kaklamanakis 3, Hrisikopulos 7, Gikas 2, Mavroeidis 7, Sent Ros 5, Prapas, Janopulos 4, Janković 12

Ako se na čemu Partizanu može zameriti, to je partija koju su pružili u prvom poluvremenu, pre svega zbog 52 primljena poena. Igrom i napadačkim akcijama gostiji komandovao je prekaljeni šuter Kit Lengford, od ovog leta član tima iz Atine.

Bivši igrač brojnih evroligaša utakmicu je završio sa 26 poena.

Drugi strelac AEK-a bio je doskorašnji košarkaš Partizana Stefan Janković sa 12 poena, ali cu crno-beli ipak smogli snage da prevaziđu zaista dobar momenat gostiju, njihovih 18 poena prednosti, i uzvrate u poslednjioh 15 minuta utakmice.

Jaramaz je bio inspirisan, pokazao je i u ovoj utakmici da će biti jak adut u Trinkijerijevim rukama, "povukao" je crno-bele ka prvom vođstvu u 33. minutu (73.72). Od tada je AEK samo još jednom bio u minimalnom vođstvu, da bi završnica u poptunosti pripala srpskom timu.

Vredi reći da su uz Jaramaza, dobar utisak ostavili Parahovski (13p), Zagorac (11p) i Tomas (14p).

___ Foto: MN Press