≫

Treći poraz Budućnosti: Imali su 15 poena razlike, pred eliminacijom su iz Evrokupa

Tim iz Crne Gore poražen je od poljskog tima sa 62:59

• 4
KK Crvena zvezda - KK Budućnost

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Arke iz Gdinje rezultatom 62:59 na svom terenu u okviru trećeg kola Evrokupa.

Podgoričani su sjajno počeli meč, tako da su na početku druge četvrtine imali plus 15, međutim, tada je popustila igra u odbrani, a gosti su uspostavili dominaciju u skoku i bili manje lošiji u šutu za tri poena. Budućnost je na poluvreme otišla uz vođstvo od tri poena.

U nastavku je bilo prilično neizvesno igralo se koš za koš, ali je gostujući tim zahvaljujući Džošu Bostiku i Benu Emeloguu uspeo da stigne do trijumfa u neizvesnoj završnici. Džastin Kobs je u završnim trenucima promašio šut za izjednačenje.

Na kraju, najefikasniji bio je Emelogu sa 19 poena, Bostik je dodao dva manje, uz šut iz igre pet od 16. Na drugoj strani, Kobs je imao 13 poena i šest asistencija, Hasan Martin je upisao 14, uz 13 skokova.