Tomić čestitao igračima na borbi do samog kraja: Teško je bez Gista i Fajea

Crveno-beli se u petak vraćaju u Beograd, a već u subotu kreću za Sloveniju, gde dan kasnije igraju sa Krkom u Novom Mestu

• 16
Milan Tomić Foto: Marko Jovanović

Trener Crvene zvezde Milan Tomić čestitao je svojim momcima uprkos porazu od Makabija u Tel Avivu u trećem kolu Evrolige sa 84:69 (24:13, 15:17, 16:17, 12:20, 17:2).

Srpski tim je umalo poražen već posle prve četvrtine ove utakmice, jer Zvezdi ništa nije išlo od ruke: loš šut iz igre, Majkl Odžo na centarskoj poziciji protiv daleko boljih od sebe i mnogo izgubljenih lopti, te loša odbrana tranzicije Makabija.

- Na početku utakmice nismo odigrali dobro, dozvolili smo Makabiju mnogo kontranapada. Ipak, u nastavku smo postavili dobru pozicionu odbranu, počeli smo da ubacujemo i vratili se rezultatski u utakmicu. Na kraju smo imali i taj otvoren šut za tri poena koji bi nam doneo pobedu, dok je u produžetku bilo teško reagovati bez Gista koji je bio povređen, i Fajea koji je izašao iz igre zbog pet ličnih grešaka - izjavio je Tomić i potom dodao:

- Moram da čestitam mojim momcima što su se borili do samog kraja i što su došli u poziciju da dobiju ovu utakmicu."

Zvezda u četvrtak u dvorani Pionir dočekuje Barselonu u meču četvrtog kola Evrolige.