≫

Partizan furioznim finišom slomio Lokomotivu za četvrtu pobedu!

Jedina neporažena ekipa u grupi B Partizan nastavio je svoj niz trijumfa protiv jednog od favorita za osvajanje takmičenja 80:71

• 58
KK Partizan - KK Lokomotiva Foto: MN Press

Košarkaši Partizana ostali su neporažena ekipa u Evrokupu u grupi B! Crno- beli su u utorak srušili Lokomotivu sa 80:71. U prva četiri kola grupe B, Lokomotiva ima dva trijumfa i dva poraza dok su crno-beli prvi sa maksimalne četiri pobede. Ovo je bila faktički borba za prvo mesto grupe!

Sledeći meč Partizan igra sa Limožom u gostima.

Crno-beli su odigrali, uz male padove i oscilacije generalno, veome dobro ovaj meč. Na samo tri minuta pre kraja bilo je 70:69 za Partizan, ali se onda probudio Rašon Tomas. Ubacio je nekoliko vezanih poena, Partizan je otišao na 76:71, a onda uz podršku navijača, snažnom odbranom slomio rivala za pobedu.

Početak je bio kao iz snova

Partizan je vrhunski odigrao prvih 15 minuta meča i imao 35:23 prednost. Paklena odbrana, skok, kontranapad kao iz udžbenika su bili sprovedeni u delo. Šteta što u preostalih pet miniza nisu nastavili da gaze Lokomotivu jer bi razlika bi ubedljiva.

Ovako, Lokomotiva se vratila serijo 12-4 za 39:34, ali je Partizan uspeo da na poluvreme ode sa plus 6 41:34.

Nastavak meča je bio ključan za dalji tok utakmice, a Partizan je loše počeo, jer je Lokootiva iskoristila pad koncentracije i serijom 13-3 preokreula na 50:56. Ali, na sreću trgnuli su se crno-beli i uspeli da iskoriguju odbranu, da se vrate u svoj ritam i uzvrate serojom 7-0

Partizan je uglavnom koristio kontranapad u prvom poluvremenu, ali su nastavku igrali akcije iz pik en rola pa onda kreiranje 1 na 1.

Partizan - Lokomotiva Foto: MN Press

Crno-beli su nošeni podrškom navijača uspeli da ponovo ostare bitn prednost i to serijom 8:1 i da dođu na 70:61 u 33. minutu meča. Delovalo je tad da je utakmica pod kontrolom za crno-bele, ali Lokomotiva pravi poslednji trzaj i dolazi na 70:69 i to je bilo sve što su uradili. Usledila je serija koševa Partizana preko Tomasa i Pejdža za četvrtu pobedu.

PARTIZAN - LOKOMOTIVA 80:71 (24:18, 17:17, 16:23, 23:13

Gledalaca: 8.0000

PARTIZAN: Volden (5 as), Zagorac 10, Pejdž 7, Gordić 7, Parakhuski, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 9 (4sk), Janković 9, Tomas 16 (6-6 za dva), Peiners 1, Mozli 11

LOKOMOTIVA: Deker 17, Kamings 17, Motovilov 1, Apić 2, Kalnietis 7, Ivlev 2, Ilintski 1, Vilijams 15, Kulagin, Gerasimov, Martiuk, O Brajant 9.

TOK MEČA.

IV ČETVRTINA:

40:MIN: 80:71 Novi poeni Tomasa za pobedu Partizana.

38. MIN: 78:71: Novi preokret. Sada za Partizan koji nošen Rašonom Tomasom pravi mini seriju. Tomas preuzima odgovornost u napadu i vraća prednost. Ubacio je 18 pona do sada.

37. MIN: 70:69 Umesto da reše ovaj meč i da prelome rezultatski, Partizan je poonovo pao. Lokomotiva pravi poslednji trzaj  i serijom 8-0 dolazi na minus jedan 70:69. Partizan je zbunila zonska odbrana ruske ekipe koja je morala da menja nešto jer nsu uspevali da pariraju jedan na jedan.

33. MIN: 70:61: Serija Partizana od 8:1 koju su kreirali Tomas i Mozli i ponovo osetnija prednost za srpski tim

32. MIN 62:60 Mladi Jaramaz pohađa trojku za vođstvo Partizana na početku poslednjeg perioda.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 57:58 Ne predaje se Partizan. Crno-beli nisu pali posle serije ruske ekipe, već su zaigrali mnogo agresivnije u odbrani, i to im je dalo rezultat. Uspeli su da naprave seriju 7:0 i vrate se u meč.

28.MIN: 50:56 Mnogo dekoncentracije u igri Partizana, promašenih zicera, šuteva, loša organizacija napada, i Lokomotiva lagano lomi ovaj meč svojim iskustvom.

25. MIN: 47:48 Preokret Lokomotive na polovini trećeg perioda. jakom odbranom i brzim napadom preko Kalnietisa i Vilijamsa ruski tim je preokrenuo

25. MIN: 47:43 Napada Lokomotiva, opasno su podigli nivo odbrane, a crno-beli sve teže dolaze do prilike za poene. Ipak, održavaju prednost i dalje između 3 i pet poena.

22. MIN: 43:37 Partizan održava prednost od šest poena,i jako je bitno da u ovoj četvrtini izdrži nalete Lokomotive i da ostane u prednosti, jer to može da bude ključno. Opao je nivo energije i intenziteta igre, što je i logično posle atomskog prvog poluvremena.

II ČETVRTINA:

20. MIN: 41:35 Mali pad u igri crno-belih pa je Lokomotiva sa dve trojke uspela da priđe na samo pet poena zaostatka, ali je Zagorac košem prekinuo seriju ruskog tima. Sve u svemu odličnih 15 minuta Partizana, šteta što nisu izgurali svih 20 minuta u ritmu jer bi imali ubedljivu prednost.

Partizan slabo šutira za tri 2-16, ali je zato za dva poena 76% uspešnosti 13-17.. Lokomotiva dala tri trojke i samo 44 % za dva poena. Zagorac ima 8 poena, Birčević 9, a Janković 7.

16. MIN: 35:23 Vrhunska timska odbrana Partizana, pomažu, rotiraju, ne dozvoljavaju ni milimetar prostora rivalu da krene ka košu. To im daje priliku da posle osvojene lopte imaju brz napad i realizaciju.

14. MIN: 31:21 Birčević trojkom podiže prednost na dvocifrenu, prvi put na meču, navijači su u transu, kao i igrači Partizana na terenu koji se bacaju za svaku loptu.

12. MIN: 26:19 Odmah kontranapadom je Partizan počeo drugu četvrtinu i tu može da bude ključ ovog meča, da posle dobre odbrane i skoka krenu u tranziciju.

Hala Pionir Foto: Telegraf

I ČETVRTINA:

10. MIN: 24:18 Partizan ima osetniju prednost posle prvih 10 minuta. Odlična borba svih igrača, skok, odbrana, sve su odlično odradili i zaustavili napade Lokomotive. Zagorac ima 6 poena Janović i Mozli po 5.

7. MIN 18:13 Velika borba u Pioniru, koš za koš, hrabra igra Partizana protiv legije stranaca. Trinkijeri vrlo vrzo rotira igrače kako bi držao visok nivo i intenzitet igre.

5. MIN: 10:5 Veoma su raspucane obe ekipe, Partizan agresivan u napadu, nema mnogo taktiziranja, odmah individualna rešenja prema košu. Jaramaz trojkom donosi pet poena prednosti

2. MIN: 3:3  Lokomotiva veoma iskusan tim sa dosta američkih igrača, plus kvalitetni lokalni igrači. Otvaraju meč trojkom, a Partizan uzvraća sa zicerom i penalom Jankovića.

Hala Pionir, Partizan - Lokomotiva Foto: Telegraf