Serija 13:2 presudila Megi u Sloveniji!

Krka bolja od srpsog predstavnika u dvorani ''Leon Štukelj''

• 1
KK Krka, KK Mega

Košarkaši Krke pobedili su u Novom Mestu ekipu Mege rezultatom 74:69, u okviru 6. kola ABA lige!

Krki je ovo treća pobeda na Jadranu, dok je srpski predstavnik doživeo i peti poraz. Utakmica je rešena serijom domaćina od 13:2 i vođstvom 62:53 na kraju treće četvrtine.

Zanimljivo, Mega je pre te serije vodila sa 51:49, dok je u poslednjem minutu pogodila trojku za 72:69. Međutim, Jošilo je sa linije penala postavio konačan rezultat.

Marineli je sa 15 poena bio najefikasniji u redovima domaćina, Đapa je ubacio 14 i imao pet skokova, Jošilo i Kozi su imali po 12.

Mesiček je sa 15 poena i osam skokova bio najbolji kod Mege! Simonović je imao 14 poena i osam skokova, Atić je imao 11 poena i osam skokova, a Ašćerić 10 poena.