Ne mašemo belim zastavicama, samo počnemo da promašujemo: Beron frustriran posle poraza od Asvela

Bili je imao 16 poena i bio najefikasniji u Zvezdi, ali nije bilo dovoljno na kraju

• 6
bili beron

Košarkaš Crvene zvezde Bili Beron kaže da njegova ekipa "ne maše belim zastavicama" kada povede, ali da prosto gubi ritam kada stekne rezultatsku prednost.

To se crveno-belima obilo o glavu u meču osmog kola Evrolige sa Asvelom, pa je Zvezda na svom terenu u Areni pred oko deset hiljada domaćih navijača poražena sa 74:72.

Odlučio je produžetak posle 65:65 na isteku 40 minuta, a posebno je teško jer je Asvel u završna tri, četiri minuta napravio seriju 10:2 i njome prelomio meč.

- Samo su igrali dobru košarku, to je bilo sve zaista. U odbrani su bili dobri tokom većeg dela utakmice, bolje su koristili svoje napade - rekao je Beron za Telegraf.

Upravo je Bili imao na tridesetak sekundi do kraja regularnog dela šansu da odvede trojkom svoj tim sa +2 na +5. Promašio je, Asvel je poentirao i kada je poništen koš Džejmsa Gistsa sa zvukom sirene, otišlo se u dodatnih pet minuta.

- Samo sam je promašio - kratko je prokomentarisao Beron.

- Pustili smo da nam utakmica isklizne iz ruku. Oni jesu odigrali nekoliko dobrih akcija na kraju, ali smo mi više ispustili tu utakmicu - dodao je Zvezdin Amerikanac.

Na pitanje šta se dešava u tim situacijama kada povedu, pa jednostavno stanu u napadu, Beron kaže da šutevo samo ne ulaze.

- Prosto pustimo da nam isklizne i prestanemo da pogađamo šuteve, ne mislim kao da počnemo da mašemo belom zastavom, ali ne dajemo koševe i to je sve - rekao je Beron.

Zvezda naredni meč igra u ABA ligi kao gost svom večitom rivalu, ekipi Partizana u nedelju.