≫

Pešićeva Barsa dala 61 poen za poluvreme i imala 19 poena razlike, ali je jedva dobila Himki

Katalonci su imali sigurnu pobedu u rukama, a onda su na kraju morali da se pomuče za nju

• 0
Ante Tomić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Barselone pobedili su Himki sa 102:94 na gostovanju u Rusiji. Ovo je deveti trijumf španske ekipe u Evroligi koja se uz tri poraza nalazi u vrhu zabele zajedno sa Efesom (9-2), i Realom (9-3).

Barselona je od starta utakmice imala inicijativu i prednost koja je iznosila konstantno od 9 do 19 poena razlike ( 61:48) Da, Katalonci su dali čak 61 poen za poluvreme, a briljirao je Nikola Mirotić sa 28 poena (14 u prvom poluvremnu)

Barselona je u četvrtoj četvrtini imala velikih plus 16 (86:70) i delovalo je da je sve gotovo, ali tada je proradio Aleksej Šved koji je poveo svoju ekipu u poslednju šansu. Uspeli su igrači Himkija da iskoriste opuštenost igrača Barselone i da dođu na 94:97 na minut pre kraja. Ali, nisu imali snage za završnicu. Kod rezultat 94:99 Dilejni je pogodio trojku kojom je rešio meč.

Uz Mirotića u ekipi Barse se istakao Ante Tomić sa 15 poena i 6 skokova, te Malkolm Dilejni sa 17 poena i 9 asistencija.

Kod Himkija, Aleksej Šved je dao 23 poena uz 5 asistencija, po 14 su postigli Devin Buker i Sergej Karašev, a Džeremi Evans 16.