≫

CSKA ispustio plus 14 u Tel Avivu, Efes srušio Fener u istanbulskom derbiju!

Ruski tim imao je prednost 44:30, ali je to prokockao * Posle tri vezane pobede Fener doživeo prvi poraz, ali od najbolje ekipe Evrolige

• 0

Košarkaši Makabija pobedili su moskovski CSKA 90:80 u meču punom preokreta u Tel Avivu.

CSKA je dominirao u prvom poluvremenu kada je najavio rutinsku pobedu. Serijom 13:3 je preokrenuo zaostatak na +9 (29:20), da bi sredinom drugog kvartala stigao do ogromnih +14 (30:44).

Ipak, Izraelci su napravili seriju 13-0 u trećoj četvrtini za 62:60 i uspostavlja kontrolu na melču da bi na početku četvrte četvrtine otišao na 74:67. Ipak, "armejci" izjednačuju na 80:80. i to je bilo sve. Usledila je nova serija Makabija za pobedu.

Makabi je predvodio Skoti Vilbekin sa 22 poena i 9 asistencija, a sjajno ga je pratio Otelo Hander sa 20 i 7 skokova, uz odlučujuće koševe u poslednjem minutu.

Spain Euroleague Basketball Final Four Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Fenerbahčea poklekli su pred svojom publikom od lidera Evrolige Anadolu Efesa sa 81:73 u 13. kolu Evrolige.

Ovo je 11 pobeda Efesa koji uz dva poraza drži prvo mesto na tabeli, dok Fener ima skor 5-8.

Posle izjednačenog prvog poluvremena 38:38, ključni momenti utakmice bili su u trećoj četvrtini koju je Efes dobio sa 21:11 i time prelomio meč i došao na 70:64 na tri minuta do kraja.

Ipak usledila je serija Fenera koji je prišao na 76:71. Ali, Efes odbija napad i odlazi na 81:71.

Krunoslav Simon je predvodio Efes sa 22 poena 9 skokova i 4 asistencije, Šejn Larkin je dodao 20, Sanli Sertać je ubacio 15. Vasa Micić je meč završio sa šest poena i pet asistencija.

Kod Fenerbahčea Derik Vilijams je ubacio 16, Nando De Kolo 13, Kostas Slukas 12, a Nikola Kalinić 6 poena uz 4 skoka.

Himki je u stigao do sedme pobede, savladavši na svom terenu Albu 104:87. ako je Alba nakon prvih deset minuta bila u prednosti, domaći tim je u nastavku potpuno preokrenuo stvari u svoju korist i ubedljivo slavio.

Devin Buker je imao dabl-dabl učinak od 24 poena i deset skokova.

Aleksej Šved je postigao 22 poena, uz osam asistencija. Stefan Jović je za 14 minuta postigao pet poena uz tri asistencije i dve ukradene lopte.

Kod nemačkog tima, Rokas Giedraitis je bio najefikasniji sa 17 poena.