≫

Partizan stotkom ispratio Cibonu iz Beograda

Crno-beli su sada na samo jednu pobedu od lidera lige Budućnosti

KK Partizan - KK Cibona Foto: aba-liga.com/Partizan NIS

Jedanaesto kolo ABA, donelo je duel Partizana i Cibone, jedinih evropskih šampiona koji nastupaju u prvom rangu regionalnog takmičenja i otaraju novo poglavlje u istoriji košarkaškog klasika regiona!

Prvi put nakon finala 2009. godine, Partizan i Cibona su se sastali u Štark Areni, a crno-beli su ubedljivo pobedili sa 102:66.

U dosadašnjem toku šampionata, crno-beli sad imaju učinak od 8 pobeda i 3 poraza, i nalazi se na deobi drugog mesta ABA lige, dok gosti imaju četiri trijumfa i sedam poraza.

Partizan je odigrao briljantnu partiju 26 asistencija timskih, samo pet izgubljenih lopti, čak 13 ubačenih trojki..

Utakmica je rešena početkom treće četvrtine kada je Partizan na prednost 49:38 napravio seriju od 19-0 i stigao do 58:38 u 24. minutu.

Cibona je bila bez koša tih četiri minuta i to ij je koštalo. Od tada pa nadalje do kraja meče dominirao je Partizan i pdoizao razliku do maksimalnih 31 92:61 koliko je bilo u 37. minutu meča.

Inače, Partizan je krenuo dobro poveo 7-4, a onda kao da su stali. Cibona je serijom 10-0 došla do 7-14, a imala je i 17:22 u 8. minutu prve četvrtine i to je bilo sve.

Usledila je odlična odbrana Partizana dva zakucavanja Mozlija i Tomasa pa koš Redinga i Pejdža za 29:22. Od tada Partizan je kontrolisao igru i ritam meča. Polako je uvećavao prednost iz minuta u minut, pre svega dobro odbranom i kontranapadima, ali i šutem s polja.

Cibona je menjala odbranu, prelazila iz čovek na čoveka u zonsku odbranu, a Partizan je to kažnavao trojkama.

PARTIZAN - CIBONA 102:66

(26:22, 23:16, 30:15, 23:13)

Hala: Štark Arena:

PARTIZAN: Volden 11, Zagorac 3, Pejdž 15 (5as), Gordić  1 (4 as), Jaramaz 13, Miletić 5, Veličković, Birčević 10, Reding 12, Janković 12, Tomas 14, Mozli 4

CIBONA: Bilinovac 3,  Rebec 3, Katić, Bundović 7, Vucić 2, Kovač, Novačić 6, Prkačin 9, Rozić 4, Ljubičić 6, Gibson 18, Ramljak 8.

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 102:66 KRAJ ubedljiva pobeda Partizana

37. MIN: 92:61 Maksimalna razlika crno-belih na ovom meču

36.MIN: 88:61 I dalje je plus 27 za Partizan i samo je pitanje sa koliko razlike će se završiti ovaj meč

32. MIN: 82:55  Nastavlja se dominacija Partizana koji je ubacio 11 trojku za ubedljivo vođstvo-.

III ČETVRTINA

29. MIN: 74:48 Ubedljiva prednost Partizaa na ovom meču i konstantno se uvećava. Crno-beli igraju jaku odbranu, a odatle izvlače kontranapade za lake poene protiv Cibosa. Ubacili su 9 trojki iz 20 pokušaja dok su za dva poena šutirali 17-25 što je 68%.

24.MIN: 58:38 Serija Partizana se produžila na 10-0 od početka četvrtine i sada je maksimalnih 20 poena prednosti. Može se reći da je ovaj meč prelomljen, jer je teško da će se Cibona vratiti iz ovog minusa. Nikola Janković ima 12 poena, Tomas 10.

22. MIN: 55:38 Napadački odlična igra Partizana u nastavku meča i razlika je ponovo ubedljivih 17 poena. Usledila je serija 6-0 na startu, kojom je možda i prelomljen ovaj meč.

II ČETVRTINA

20. MIN: 49:38  Partizan je imao i plus 14 tokom ove četvrtine, ali je Cibona uspela da na kraju spusti razliku na 11. Tomas ima 10 poena, Janković i Reding po 7.

17. MIN: 43:33 Najveća prednost Partizana na meču plus 10 koju su stekli, pre svega odličnom odbranom i serijom 8-0 koja je usledila posle tajmauta Trinkijerija na 35:33.

12. MIN: 33:25 Markus Pejdž donosi prvu osetniju prednost Partizana i to svojom trećom trojkom. Prednost osim Pejdža u igri pravi i Redži Reding kojeg jako teško brane igrači Cibone.

I ČETVRTINA:

10. MIN: 26:22 Čim su malo pojačali odbranu crno-beli su uspostavili kontrolu na utakmici. Mozli je imao rampu i zakucavanje, pa onda Tomas, da bi Reding doneo vođstvo, a Pejdž trojkom na kraju četvrtine potvrdio. Rašon Tomas je ubacio 7 poena, Pejdž 6.

8. MIN: 17:22 Cibona i dalje održava minimalnu prednost od pet poena. Partizan je ponovo krenuo malo sporije, sa slabim šutem spolja, ali to Zagrepčani obilato koriste. Cibona često igra zonsku odbranu i tako zbunjuje igrače Partizana

5. MIN: 7:14 Serija Cibone se nastavlja na 10-0 posle početnog vođstva Partizana 7:4.

4. MIN: 7:12 Partizan je krenio ofanzivno sa 4:0, ali se Cibona vrlo brzo vratila trojkama i serijom 8-0 povela.