Šoutajm Partizana u Pioniru: Crno-beli pregazili Zadar za nastavak pobedničke serije u ABA

Crno-beli nastavili niz trijumfa u regionalnom takmičenju

• 70
KK Partizan - KK Zadar

Košarkaši Partizana pobedili su ubedljivo Zadar sa 87:60 u hali "Aleksandar Nikolić". Nakon serije do 3 uzastopna gostovanja, crno-beli su zbog zauzetosti Štark Arene, dočekali tim iz Dalmacije u svom nekadašnjem domu.

Utakmica je rešena u drugoj četvrtini koju je Partizan odigrao silovito i dobio je sa 31:13. Posle slabe prve četvrtine (12:13), crno-beli su zaigrali mnogo energičnije, posebno u odbrani, a ton je davao Mekadu, koji je delio banane, skakao, trčao kontranapad i nanizao 10 poena uz tri zakucavanja.

Ovo je bila deveta uzastopna pobeda crno-belih u ABA ligi.

Uz to, trojke Jaramaza doprinele su da crno-beli naprave ključnu razliku i da na odmor odu sa plus 17 (43:26) U nastavku meča, crno-beli su samo rutinski održavali prednost, a tome im je olakašao Zadar koju hje šutirao 0-23 trojke..

Najefikasniji u timu Partizana bili su Mekadu i Jaramaz sa po 13 poena, Trifunović je dodao 12 , a Veličković 10 poena.

Partizan je, osim prve četvrtine, ostali delo meča odigrao u visokom ritmu i sa puno energije, uz nekoliko manjih padova. Uspeli su da ne opterete igrače minutažom jer ih sledeće nedelje čeka važan meč sa Darušafakom u Pioniru, gde im pobeda daje velike šanse za ulazak u plej of.

PARTIZAN - ZADAR 87:60

(12:13, 31:13, 18:18,26:16)

Hala Pionir:

Gledalaca:3928

Sudije: Oberknežević, Jovčić, Savović

PARTIZAN: Volden 5, Zagorac,  Pejdž 6, Gordić 5 (10 as), Mekadu 13( 5 sk), Jaramaz 13, Veličković 10, Birčević 9, Janković 6, Tomas, Trifunović 12, Mozli 8,

ZADAR: Uljarević , Alen 4, Ivanov 8, Ahmed 5, Palokaj , Vuković 13, Junaković 2, Mavra 7, Fundić 19 (6sk) Planinić, Keler 2

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 87:60 KRAJ

38. MIN: 79:55 Ubedljiva prednost Partizana

35. MIN: 71:49 Trojka Gordića za miran nastavak meča, koji je sigurno gotov još na poluvremenu. Zadar je umnogome pomogao Partizanu katastrofalnim šutem za tri poena 0-23

32. MIN: 63:44 Kontroliše domaćin ovaj meč, ali i rasoređuje minutažu igračima pa je razlika malo pala, ali je taman tolika da se održi miran završetak utakmice.

III ČETVRTINA:

30 MIN: 61:42 Partizan održava prednost iako igra bez dva bitna igrača Tomasa i Redinga, jer ga već sledeće nedelje čeka rvanš sa Darušafakom, pa moraju da rasporede minutažu i sačuvaju igrače

28. MIN: 55:36 Malo se opustio Partizan pogotovo u odbrani, pa je Zadar uspeo da malo smanji prednost, ali Trinkijeri seče seriju tajmautom.

24. MIN: 52:28 Potpuna dominacija Partizana na ovom meču, još jedna trojka Jaramaza za ubedljivo vođstvo od 23 poena razlike

22. MIN: 46:26 Nova trojka Partizana na startu drugog poluvremena ovoga puta mladi Trifunović donosi plus 20.

II ČETVRTINA:

20. MIN: 43:26 Furiozna igra crno-belih u poslednjih pet minuta druge četvrtine. Šut je proradio, odlična energija u odbrani i brzi kontranapadi. Mekadu je pokrenuo tim ubacio 10 poena, po osam su dodali Jaramaz i Veličković zha plus 17. Zadar je šutnup 0-12 za tri, Partizan se popravio sa 4-17

18. MIN: 37:24 Partizan je proradio, Mekadu je pokrenuo crno-bele sa dva zakucavanja, (alej up i posle odbitka od obruča) kao i rampom u odbrani, pa su sevnule još dve kontre za novu prednost. Veličković je dodao trojku za plus 13.

16. MIN: 28:21 Nova trojka Jaramaza donosi najveću prednost Partizana do sada, on je jedini koji može da pogodi spolja.

14. MIN: 23:19  Konačno je krenula malo efikasnija igra u nastavku meča, kao da su se malo opustili igrači. Jaramaz je pogodio prvu trojku za crno-bele, dobra odbrana crno-belih je dala sigurniji napad i kontranapad.

I ČETVRTINA:

10. MIN: 12:13 I dalje sa nastavlja šuterska agonija obe ekipe na ovom meču, sa malim brojem poena. Veliki broj šuteva za tri poena obe ekipe čak 18 zajedno, od čega Partizan 9, a Zadar 9

7. MIN: 4:4 Neverovatno neefikasna prva četvrtina za obe ekipe. Partizan ne može da pogodi ništa spolja, šutirali su 0-4 za tri, 1-7 za dva.

5. MIN:1:4 I dalje nema poena iz igre za Partizan, jedini je postigao Mekadu sa slobodnih bacanja.

2. MIN: 1:2 Slabiji početak ekipe Partizana, kao po običaju, uvek imaju taj "slow start" pa su za dva i po minuta dali samo jedan poen. Partizan je krenuo u sastavu Volden, Zagorac, Mekadu, Jaramaz i Janković.