Strašna Primorska pobedila Cedevita Olimpiju i umešala se u borbu za plej-of

Tim Slavena Rimca doživeo je četvrti poraz u nizu

• 19
KK Cedevita Ljubljana KK Primorska

Košarkaši Cedevita Olimpije doživeli su i četvrti poraz u nizu pošto su u 17. kolu ABA lige poraženi od Primorske 72:69 koja se umešala u borbu za plej-of.

Od samog starta meča Primorska je pokazala da neće tako lako da se preda u ovom susretu, pa je posle prve deonice povela 23:19. Do poluvremena, Cedevita je uspela da priđe na svega -1, a i do kraja susreta viđen je priličnu ujednačen duel.

U poslednji minut ušlo se sa nerešenim rezultatom 69:69, da bi u jednom od poslednjih napada Primorska pogodila za tri. Gibs je pokušao da uzvrati na sekund do kraja, ali nije bio precizan pa je meč završen pobedom gostiju.

Primorska je sada, i pored odlaska velikog broja igrača, četvrta na tabeli, Cedevita ljubljana je treća, iza Budućnosti i Partizana, dok je Crvena zvezda peta i ima utakmicu manje.