≫

Juniori Partizana srušili Zvezdu košem u poslednjoj sekundi koji ne bi važio da nije bilo greške!

Zvezda je na poluvremenu imala 15 poena razlike, a u dva minuta pre kraja 11 razlike.

• 19
KK Crvena zvezda - KK Partizan Printskrin: Youtube/kkcrvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde, juniorska ekipe, nisu uspeli da se plasiraju u finale ovogodišnjeg ANGT turnira pošto su u dramatičnoj završnici poraženi od Partizana rezultatom 78:77 (18:16,27:15,16:19,16:28)

Crveno-beli su doživeli neobjašnjiv poraz u utakmici u kojoj su vodili praktično 39.minuta ali su na gotovo identičan način kao i u petak protiv Panatinaikosa izgubili dobijenu utakmicu! Zanimljivo je da juniore Partizana vodio bivši trener seniorskog tima Crvene zvezde Milivoje Lazić.

Milivoje Lazić Foto: MN Press

Vodili su crveno-beli na poluvremenu 45:31 na krilima odlične igre Brankovića koji je ubacio 15 poena, na kraju treče 61:50, a u poslednja dva minuta 77:68 – i opet izgubili!

Tri izgubljene lopte u poslednjem minutu prilikom prenosa lopte, na kraju i koš koji to nije bio u poslednjoj sekundi , ali je priznat zbog poteza Brankovića koji je direo mrežicu – i finale je ove sezone ostalo nadohvat ruke, ali neostvaren cilj isključivo zbog grešaka i izgubljenih lopti crveno-belih!

CRVENA ZVEZDA: Pavlović, Manojlović 13+9sk+6as,Dobrašinović 5, Ostojić 15,Ilić 9, Mihailović,Šaranović 2, Bošnjak 4, Joksimović 4,Anđušić 8+10sk,Matović, Branković 17.

PARTIZAN: Tarlać, Popović 3, Radovanović 12 (10sk) Todorović 6, Dimitrijević, Živojinović 8, Petrović, Dangubić, Stefanović 22 (4-8 za tri) Sar  6, Jovanović 13, Kovačević 8.

Crveno-beli će u nedelju igrati meč u borbi za plasman prema rasporedu za 5.mesto od 14 časova.