≫

Dabl dabl Jokića u pobedi Denvera: Nagetsi prokockali 20 razlike u finišu i jedva "iščupali" pobedu

Nagetsi uspeli da se trgnu posle dva poraza i ostvare trijum i učine seriju zanimljivijom

• 5

Košarkaši Denvera uspeli su da pobede Lejkerse sa114:106 i smanje rezultat na 2:1 u seriji finala Zapada koja se igra do četiri pobede.

Denver je imao plus 20 97:77 na startu četvrte četvrtine i delovalo je da je gotovo, ali su se Lejkersi vratili i uveli meč u neizvesnu završnicu, ali nisu imali snage za preokret.

Nikola Jokić je imao dabl dabl učinak 22 poena 10 skokova i pet asistencija, ali ono što je doprinelo pobedi Nagetsa je to što je pored Jokića imao još trojicu raspoloženih igrača. Džamal Marej je ubacio 28 poenauz 8 skokova i 12 asistencija, dok je Džeremi Grant imao 26 poena, a Monte Moris 14.

DENVER – LA LEJKERS 114:106

(29:27, 34:26, 30:22, 21:31)

Nagets: Milsep 6 (8sk), Grent 26, Jokić 22 (10sk, 5as), Marej 28 (12as, 8sk), Heris 7; Plamli, Porter 9, Kreg 2, Moris 14, Bates-Diop, Bol, Dozije, Denijels

Lejkers: Dejvis 27, Džejms 30 (11as, 10sk), Mekgi 4, Grin 4, Koldvel-Poup 12; Moris 3, Kuzma 11, Hauard 4, Rondo 9 (8as), Karuzo 2, Dadli, Kuk, Smit

Lebron Džejms predvodio je Lejkerse sa 26. tripl dablom u plej ofu 30 poena, 10 skokova 11 asistencija, a pratio ga je samo Entoni Dejvis sa27 poena i samo 2 skoka. Od ostalih igrača istakli suse Kendal Poup sa 12 i Kajl Kuzma sa 11 poena.

Prava drama viđena je u finišu meča na 10 minuta pre kraja kada su Nagetsi imali 97:77.

Tada kreće furija Lejkersa koji prelaze na zonsku odbranu i time zbunjuju igrače Nagetsa. Za tili čas Lebron i Dejvis uz podršku Ronda i Kuzme spuštaju prednost na minus 12 (99:87) za samo minut i po igre. U tim momentima Jokić nije bio u igri, pa ga je trener odmah vratio.

Ali, to nije pomoglo serija Lejkersa s produžila do 19-2 za samo četiri minuta do (99:96).

Prosto je neverovatno koliko grešaka su pravili igrači Denvera u tim momentima. Radžon Rondo je ukrao nekoliko lopti na zonsku odbranu igračima Denvera kao da su deca, Jokiću čak dve zaredom i rezultat je vraćen u egal.

Iako ga nije išlo u napadu Jokić je ipak u tim momentima dominirao u odbrani gde je svaka lopta posle promašenog šuta na skoku bila njegova.

Velika borba se vodila u završnici meča a Lejkersi nisu imali snage ua završni udarac. Džamal Marej koji je bio "nevidljiv" tokom serije Lejkersa, ubacuje bitnu trojku za 106:99 na 2,19 minuta pre kraja, a onda i asistira Milsepu za 108:99 i Nagetsi se bude pred kraj meča.

Denver - LA Lejkers 3. utakmica finala plej ofa Zapada Duel Denver Nagetsa i LA Lejkersa u trećem meču finala plej-ofa zapadnje konferencije

Novi promašaj Lekkersa, a na drugoj strani Marej ponovo ubacuje trojku i to sa skoro 9 metara za 111:99 na 50 sekundi pre kraja i praktično stavlja tačku na pobedu.

Od samog početka je Denver imao odličnu igru i veliku širinu u napadu. Posle izjadnačene prve četvrtine (27:29) Nagetsi su zaigrali mnogo bolje u drugom periodu i stekli 10 poena prednosti na poluvremenu (63:53). Predvodio ih je Jokić sa 15 poena i 4 skoka.

Nastavio je Denver da igra dobro, da "gazi" Lejkerse uz fenomenalnu partiju Jokića koji je bio nezasutavljiv sa 22 poena koliko je imao u trećoj četvrtini za plus 17 koliko su imali (93:75) na kraju trećeg perioda.

Nastavili su momci iz Denvera i na startu četvrtine sa dobrom igrom ali samo dva minuta i stigli do 99:77. Odjednom, kao da su se pogubili, greška za greškom promašaji, izgubljene lopte i Lejkersi za četiri minuta stižu do 99:96.

Od tada kreće drama koja je opisana na početku teksta.

Sledeći meč Lejkersa i Denvera na programu je u noći između četvrtka i petka od 03.00 po srednje evropskom vremenu.