Partizan prokockao 15 razlike i ispustio pobedu u Badaloni

Crno-beli su odigrali prilično dobar meč, ali na kraju se nisu prilagodili na kriterijum suđenja, koji je promenjen u finišu

• 99
Nemanja Gordić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Partizana poraženi su u Badaloni od Huventuda sa 85:82  u okviru grupe A Evrokupa.

Ovo je prvi zvaničan meč crno-belih posle skoro osam meseci pauze zbog korona virusa, a tuga je što su ispustili pobedu u poslednjim sekundama meča. U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Venecije 6. oktobra.

Prava drama viđena je u finišu ovog duela. Partizan je imao 46:61 prednost, a u poslednja dva minuta je ušao sa pola koša prednosti 81:82.

Tada Trifuović promašuje šut u sledećem napadu, dok  Huventud takođe ne realizuje svoj napad.

HUVENTUD - PARTIZAN 85:82

(21:17, 19:31, 21:23, 24:11)

HUVENTUD: Dimitrijević 14 (4as) Davson 5. Ribas 18, Morgan 14. Brodzijanski 10, Parado , Ventura 6 Basas 5, Zagars , Birgander , Para  3, Tomož 10

PARTIZAN: Mekintajer 9,  (6 sk, 3 as) Zagorac, Pejdž 8, Dangubić 2, Gordić 12, Janković S 3, Jaramaz 12, Janković N. 8, Tomas 15, Trifunović 8, Mozli, Mika 5.

vlada scepanovic Foto: MN PRess

Ponovo Partizan ne uspeva da poentira, ali bar se dobro brani i u poslednji minut se ušlo sa istim rezultatom 81:82 za Beograđane.

Na 43 sekunde pre kraja Huventud je krenuo u napad, po eventualno vođstvo, fauliran je Ribas, koji daje dva bacanja za 83:82. Partizan kreće u napad brzopleto, Erik Mika gubi loptu, možda je bio i faul, ali ništa nije svirano.

Novi napad za Huventud, Ribas promašuje za tri poena. Partizanu je ostalo 7 sekundi da urade nešto, ali jaka odbrana, možda i preko granice dozvoljenog je osujetila napad, Gordić je izgubio loptu i tu je bio kraj.

Partizan je imao 54% šut za dva poena, 33 % za tri i 61,9% sa linije slobodnih bacanja. Imali su i manje skokova od Huventuda 28-32 i više izgubljenih lopti 14-11

Nikola Janković Foto: Marko Jovanović

Velika šteta za srpski tim što je pobeda ispuštena ovako.

Inače, Partizan je malo ležernijeušao prvu četvrtinu.Odbrana je bila uspavanija, napad dosta usporen, bez pravih rešenja. Ali, onda je sve leglo na svoje mesto u drugoj četvrtini koju su dobili sa 31:19.

Proradio je šut crno-bele, krenuli su da sipaju sa svih strana Jaramaz, Mekintajer, Pejdž, Janković i na poluvreme su otišli sa plus 10. (38:48)

Nastavio je Partizan u istom ritmu i u trećem periodu, koji često zna da bude ključan za ishod meča, jer ekipe ili izgube, ili uvećaju razliku i prelome rivala.

Partizan je uspeo da uveća razliku i u 25. minutu je imao plus 15 (46:61) kada je delovalo da sve ide na njihovu pobedu.

Delovalo je da će prelomiti meč, ali tada dolazi do popuštanja intenziteta i koncentracije. Huventude kreće na agresivniju igru, publika se malo probudila i počela da vrši pritisak na sudije.

Nekoliko sumnjivijih odluka, panika igrača Partizana i rezultat se istopio na početku četvrte četvrtine (72:73)

Rašon Tomas malo pokreće ekipu sa četiri vezana poena za 72:77, ali se Huvenud brzo vraća i uspeva da ponovo uvede meč  u egal 81:82, nakon čega je usledila već opisana završnica.

Vilijam Mozli Foto: Marko Jovanović

TOK MEČA

40. MIN: 85:82 kraj

40. min: 83:82 Huventud vodi, ali partizan promašuje napad

40.min: 81:82 Ponovo Partizan ne uspeva da poentira, skoro tri minuta, ali bar se dobro brani i u poslednji minut se ušlo sa istim rezultatom 81:82.

37. min: 79:82 Velika se borba vodi u Olimpijskoj dvorani u Badaloni. Huventud diše za vratom, Partizan uspeva da održava minimalno vođstvo.

34. min: 72:77 Rašon Tomas drži crno-bele koji sa njegovih četiri poena zaredom odbijaju napad ekipe iz Badalone.

32.min: 72:73 Novi poeni Huventuda za seriju 11-2. Mnogo grešaka, izgubljenih lopti, promašenih šuteva za crno-bele u ovom periodu.

31. min: 68:73 Za samo minut poslednjeg perioda Partizan je prokockao prednost od 10 poena, a ako se pogleda poslednjih 6 minuta meča izgubio je 10 poena, je je vodio sa 15 razlike u 25. minutu. Da li je prerano opuštanje koštalo crno-bele ove serije Huvenutda ili su se malo zamorili videćemo do kraja meča.

Rašon Tomas Foto: MN Press

III ČETVRTINA:

30. min: 61:71 Uspeo je srpski tim da odbije nalet Huventuda, ali ne i da zadrži plus 15 koliko je imao. Ipak, dvocifrena razlika je dobar zalog za poslednju četvrtinu koja je ostala da se odigra.

28. min: 54:67  Pokušavaju igrači Huventuda presingom da malo poremete ritam i igru Partizana, ali je to bezuspešno. Crno-beli kontrolišu ovaj meč i idu ka trijumfu

25. min: 46:61 Sada već ozbiljna razlika za crno-bele koji igraju i dalje čvrsto u odbrani sa preuzimanjima, a u napadu strpljivo grade pozicije ili za šut ili za spuštanje na centra

22.min: 42:53 Dobro počinje treću četvrtinu Partizan novom trojkom Uroša Trifunovića, pa odmah poenima Jaramaza koji je stigao do 9 koševa.

Marcus Taylor Paige Foto: Marko Jovanović

II ČETVRTINA:

20.min: 38:48 Igra sigruno srpski tim, i uvećava razliku polako. Kada igraju timski i sa više raspoloženih igrača Huventud ne može da ih brani.  Najefikasniji Goridić  sa 8 i Miler Mekintajer i Jaramaz sa po 7 poena, dok 6 ima Pejdž.

18.min: 36:43 Rapsodija trojki Partizana u drugoj četvrtini (četiri za kratko vreme Pejdž 2, Jaramaz i Mekintajer po jednu) i to je razlog osetnijeg vođstva od 7 poena razlike koliko imaju već neko vreme.

15. min: 25:32 Uvećava Partizan vođstvo, pre svega jačom odbranom nego u prvoj četvrtini odakle imaju laganije napade. Težište je spušteno pod koš na Erika Miku, koji ili iznudi faul ili vrati povratnu za trojku. Počeli su da pogađaju i Pejdž i Miler Mekintajer..

12. min: 21:25 Novi poeni Nikole Jankovića šest ukupno u kratkom vremenu za preokret. Inače, Janković je stabilizovao crno-bele u odbrani i skoku

12. min: 21:23 Preuzima Partizan inicijativu, uključili su se još neki igrači u napadu, pre svih Janković Nikola i razlika se istopila i crno-beli su preuzeli vođstvo.

I ČETVRTINA:

10.min: 21:17 Gordić drži Partizan u životu sa 8 vezanih poena za samo 3 minuta na parketu. Moraju mnogo bolje u odbrani crno-beli, ako žele da se nadaju nečemu na ovom meču.

8. min: 14:11  Vratio se Partizan u meč i uspeo da spusti razliku na podnošljivih tri poena. Šćepanović je već promenio celu petorku U igri su Trifunović, Gordić, Tomas, Mozli i Pejdž.

6. min: 11:7 Urodio je plodom tajmaut Partizana, pa su crno-beli vezali pet poena (trojka Jankovića)

4. min: 11:2 Igrači Huventuda mnogo raspoloženiji za igru i već imaju solidno vođstvo od 9 poena. Partizan se oslanja na šut i na igru pik en rol sa centrom Erikom Mikom. Šćepanović tražio tajmaut.

2. min: 7:0 Trojka Huventuda za malo osetnije vođstvo

2. min: 4:0 Ante Tomić u prvom napadu lagano iz pik en rola poentira, a zatim još jedn lagano zakucavanje posle prodora saigrača.