≫

Zvezda bez leka za Lekavičijusa, Žalgiris ukočio crveno-bele u tišini Pionira!

Crveno-beli poraženi od litvanskog velikana u 3. kolu Evrolige - 69:75

KK Crvena zvezda Foto: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Pioniru od litvanskog Žalgirisa sa 75:69 u meču 3. kola Evrolige.

U pozorišnoj atmosferi zbog pandemije korona virusa creno-beli nisu našli rešenje za dobru i kvalitetnu odbranu gostiju, kao ni za raspucane Lukasa Lekavičijusa (16 poena) i Žofrija Lovernja (12 poena) koji su predvodili Žalgiris do treće vezane pobede na startu sezone.

Nije Zvezda ličila na sebe u prvom poluvremenu, bez obzira što je obe četvrtine otvorila efektnim trojkama Džordana Lojda. Crveno-belima se osvetila serija od gotovo tri minuta bez koša u drugom delu druge četvrtine, kada su izgubili nekoliko lopti u napadu i promašili šuteve koje su gosti preko Lovernja i Gebena znalački kaznili.

U prvoj četvrtini, videli smo rezultatsku klackalicu, a svaki put kada je Zvezda nekim dobrim akcijama pravila razliku od 2 ili 3 poena, Žaligiris je vezivao 4-5 poena i brzo preuzimao vođstvo. Lekavičijus je sa 7 poena u tom periodu zadao najveće probleme crveno-belima.

U drugoj četvrtini Zvezda je do sredine delovala kao da ima meč pod kontrolom, ali je posle nekoliko smušenih napada i prekršaja u napadu platila skupu cenu jer se Lovernj razigrao i sa odlepio goste na +5 u 17. minutu. Tu prednost Litvanci su održali do pauze, pa je Saša Obradović imao šta da kaže igračima na poluvremenu.

Dozvali su se pameti crveno-beli, bez obzira što je Hejs u prvom napadu trojkom povećao prednost Žalgirisa na devet razilke. Dejan Davidovac je za dva minuta sam stigao razliku Litvanaca serijom od osam poena, a preko Voldena crveno-beli su poveli u 23. minutu sa 43:42.

Crvena zvezda - Žalgiris 69:75 (19:19, 14:20, 27:23, 9:13)

CRVENA ZVEZDA: Hol 9, Volden 11, Lojd 19 (5 sk, 3 as), Davidovac 11, lazić, Rit 2, Radanov, Dobrić 3, Simonović 2, Jagodić-Kuridža 2, Simanić, Kuzmić 8 (6 sk, 6 as).

ŽALGIRIS: Vokap, Lekavičijus 16, Hejs 8 (5 sk), Jankunas 4 (k sk), Lukosiunas, Milaknis, Geben 5, Rubit 8, Jokubaitis 9 (6 sk, 5 as), Vasturia 5, Grigonis 8, Lovrenj 12 (8 sk).

Bio je to znak za početak rezultatske klackalice u kojoj se Žalgiris bolje snašao i zahvaljujući Lekavičijusu i na kraju treće četvrtine zadržao prednost od dva poena - 60:62. Videlo se i u tim trenucima da Litvanci znaju da stanu u gard, da kontrolišu dešavanja pod koševima, a igrači Zvezde se nikako nisu snašli.

Ipak, najveću nemoć crveno-belih videli smo tek u poslednjoj četvrtini kada je Žalgiris ostavio Zvezdu čak 6 minuta bez koša. Kada niste u stanju da pogodite, logično je i da upadnete u problem, a Žalgiris je to znao da kazni. Zvezda im je prišla u finišu na 67:69, ali snage za potpuni preokret nije imala.

U odlučujućem napadu promašili su i Volden i Kuzmić dok su na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja gosti stigli na kraju do trijumfa od šest poena razlike 69:75.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Džordan Lojd sa 19 poena (5 skokova i 3 asistencije), a pratili su ga Kori Volden i Dejan Davidovac sa po 11 koševa.

Na drugoj strani, Lekavičijus je uz 16 poena imao 4 asistencije dok je Žofri Lovernj uz 12 koševa zabeležio i 8 skokova i bio uz rame Litvancu.