≫

Potez o kom se manje priča: Lojd je zatrpao koš CSKA, ali je Rit ovom "bananom" rešio meč

Iako ovo nije bio meč za nikakav trofej, nije zgoreg podsetiti na onu košarkašku krilaticu da napad dobija utakmice, a odbrana titule

• 1

Jedan takav potez, odbrambeni, izveo je Duop Rit u meču petog kola Evrolige između Crvene zvezde i moskovskog CSKA.

"Armejci" su došli sa epitetom favorita u Beograd i "Pionir", odakle su posle 45 minuta igre izašli kao poraženi sa 86:84. Džordan Lojd je trasirao pobedu Zvezde u napadu sa 31 poenom, dok je Duop Rit u jednom od poslednjih napada izblokirao Majka Džejmsa na obruču.

Džejms je na pola minuta pre kraja prošao kroz dvojicu igrača, sačekao ga je tu Rit koji ga je "zalepio za tablu". Zvezda je u tim trenucima već imala dva poena prednosti zahvaljujući Lojdu i kao "hleb nasušni" bila joj je potrebna takva odbrana.

Džejms je zaustavljen, crveno-beli nisu iskoristili napad da definitivno reše pitanje pobednika, ali je u sledećem napadu Džejms imao šut sa mnogo veće distance i pogodio je drugi obruč.

Srpski šampion posle četiri odigrane utakmice iz pet kola ima skor od dve pobede i dva poraza, pa je za sada na desetom mestu Evrolige, dok je CSKA, kao jedan od favorita tek 12. sa dve pobede i tri poraza.

Sve detalje sa te utakmice možete pogledati u posebnoj vesti i prenosu uživo na Telegrafu i ovom linku.