Vajthed trojkom za pobedu u produžetku rešio crnogorski derbi u Evrokupu: Budućnost "pala" u Baru!

Košarkaši Mornara iz Bara pobedili su Budućnost u petom kolu grupe B Evrokupa sa 85:82 posle produžetka

• 0

Apsolutni junak pobede Mornara bio je Ajzea Vajthed koji je pogodio trojku u poslednjim sekundama utakmice i tako rešio crnogorski derbi protiv Budućnosti.

Ujedno je bio i jedan od najefikasnijih na parketu jer je sa 23 poena samo Džejkob Pulen imao više od Vajthedovih 18.

Keni Gejbrijel je bio treći najefinasiji sa 13 poena, a Vajthed i Pulen su imali i po pet asistencija dok je Gejbrijel imao osam skokova.

U timu Budućnosti je Melvin Ežim imoa 15 poena, Vili Rid je dodao 13, a po 12 su imali Nikola Ivanović i Suad Šehović.

Ekipe su se tokom prve četvrtine smenjivale u vođstvu nekoliko puta sve do završnice kada je Vajthed svojim poenima poravnao na 22:22 i nagovestio kako će kasnije i završiti meč.

Posle tesne druge četvrtine Budućnost je otišla sa +3 na poluvreme, ali u trećoj nije mogla da se odlepi.

Igralo se poen za poen, ako se izuzme to što je Vili Rid sa linije penala doneo pet poena prednosti Podgoričanima na startu trećeg perioda - 44:39.

Brzo su to anulirali Vajthed i Pulen, ali je Edžim ubrzo svojim 12. poenom odveo Budućnost na 55:48.

Vajthed je odgovorio trojkom, Rid je napravio faul u napadu, Jeremić je poentirao i za oko minut i po je bilo izjednačeno 55:55.

U četvrtu četvrtinu se ušlo sa tri razlike za Mornar, koji je poput Budućnosti otišao na +8, šest minuta pre kraja, ali ni on nije sačuvao prednost do isteka 40. minuta.

Ivanović je tada izvukao bitan faul uz koš, a onda je pogodio i trojku i praktično sam vratio Podgoričane u život.

Budućnost je za dva minuta nadoknadila osam razlike, izjednačila na 70:70 i do kraja je Džastin Kobs promašio bitno slobodno bacanje za vođstvo Budućnosti, ali i Gejbrijel trojku za Mornar, 24 sekunde pre kraja i pri rezultatu 76:76.

U dodatnih pet minuta je Vajthed ubacio osam od svojih 18 poena i sa dve trojke i dva slobodna bacanja pobedio Budućnost. U napadu za trijumf Pulen je probao da dribla, nije mogao da probije spoljnu liniju, pa je poslao povratnu za Vajtheda koji je pogodio.

Mornar sada ima tri pobede i dva poraza, dok je Budućnost na istom skoru poziciju iznad Barana na drugom mestu.