≫

Novi poraz Partizana: Crno-beli pali u Laktašima posle produžetka

Beogradski tim je odigrao veoma loš meč

Košarkaši Partizana poraženi su u Laktašima od Igokee sa 90:84  u 5. kolu ABA lige i to posle produžetka.

Slab napadački ritam Partizana kulminirao je greškama i sa čak 23 izgubljene lopte od čega bar 10 faula u napadu.

Ovo je bio 10 meč crno-belih od starta sezone u ABA i Evrokupu i imaju šest poraza.

Posle smene Vlada Šćepanovića, a s obzirom na to da su pozitivni na kovid virus asistenti doskoršanjeg trenera Aleksandar Matović i Dejan Mijatović, utakmicu je vodio trener juniora Milivoje Lazić.

IGOKEA - PARTIZAN 90:84 (11:5)

(79:79) (26:21, 17:22,18:19,20,24)

IGOKEA: Klemons 14, Atić 5, Jovanović 3, Jošilo 7, talić, Ilić, Pot 6, Voler 17, Karmajkl 27 , Fundić 11

PARTIZAN: Mika  4, Miler Mekintajer 9,  (0 -4 za dva, 1-5 za tri), Zagorac 17, Pejdž 8, Dangubić 7, Gordić 19, Janković S, Angola, Velićković 8, Janković N 2, Tomas 6, Trifunović 4.

KK Igokea - KK Partizan Foto: aba-liga.com/Igokea/Nikola Vuruna

Crno-beli su odigrali dosta loš meč, sa mnogo izgubljenih lopti i grešaka, a na kraju je viđena prava drama i ulazak u produžetak.

Čak 23 izgubljenu loptu je imao Partizan na ovom meču, a opet je imao priliku da pobedi.

U poslednjih minut i 30 sekundi meča, ušlo se sa egalom 74:74, ali je Karmajkl već u sledećem napadu ubacio koš uz dodatno bacanje za 77:74.

Partizan kreće u napad, vrteli su loptu, ali je na kraju Pejdž promašio.

Igokea brzopleto napada i promašuje, a onda Gordić na 20 sekundi ubacuje koš uz dodatno bacanje, koje promašuje i ostaje 77:76 za Igokeu, jer je Atić uhvatio loptu. Odmah je fauliran.

On ubacuje oba bacanja za 79:76 na 18 sekundi do kraja koliko je ostalo Partizanu za poslednji napad. Mekintajer je krenuo, lopta je kružila, a igrači Igokee nisu pravili faul.

Veličković dobija loptu i pogađa za tri poena na 9 sekundi pre kraja. Igokea ima napad krenuli su spetljali su se u napadu i utakmica je otišla u produžetak.

U dodatnih pet minuta, meč je rešen serijom Igokee 8-0 na startu produžetka kada je Partizan imao 80:82. Antabija Voler daje dve trojke zaredom, a onda Gordić pravi nesportski faul i meč je bio rešen odlaksom Igokee na 88:82.

PRODUŽETAK

45. min: 90:84 KRAJ

43. min: 88:82 Nesportski faul Gordića možda rešava meč. Jošilo daje dva bacanja, a Igokea ima još jedan napad koji promašuju.

43. min: 86:82 Dve trojke Volera možda rešavaju ovaj meč. Neverovatni propusti u odbrani Partizana da ovakvog šutera ostave samog.

42. min:80:82 Nastavlja se drama, Partizan preko Gordića i tri slobodna bacanja dolazi do vođstva.

4. četvrtina:

40. 79:79 produžetak

40. min:79:79 Mekintajer je krenuo, loprta je kružila a igrači Igokee nisu pravili faul. Veličković dobija loptu i pogađa za tri poena na 9 sekundi pre kraja.

39. min: 74:74 Ponovo neizvesnost vraća Dangubić košem uz dodatno bacanje. Do kraja je ostalo minut i 30 sekundi.

38. min: 74:69 Trojka Jošila i poeni Karmajkla uz dodatno bacanje, donose ponovo prednost Igokei

37. MIN: 68:69 Preokret Partizana, dobra odbrana malo bolje organizovani napadi dali su rezultat, pa su crno - beli tri minuta pre kraja poveli.

35. min: 66:65 Uspeo je Paritzan da se vrati, ponovo zahvaljujući Zagorcu koji je ubacio trojku kad je trebalo i imao jedan bitan skok u napadu. Ubacio je 15 poena 3-3 za tri  uz 3 skoka u napadu.

32. min: 63:58 Pet poena razlike za domaći tim, koji je zaigrao čvršće u odbrani i naterao crno-bele da probaju sa distance da rešavaju napade.

3. četvrtina

20. min: 59:55 Igokea je uspela da vrati prednost na svoju stranu u finišu ovog perioda. Partizan ima problem sa realizacijom jer Kodi Miler Mekintajer ima šut 0-5 iz igre a lopta je najviše kod njega.

17. min: 53:55 Rasplamsala se borba dva tima, igra se otvoreno sa dosta trčanja i brzih završnica napada. Veličković u Partizanu preuzima ulogu lidera u napadu.

22. min: 47:46 Nastavlja se velika borba pod obručima dve izjednačene ekipe. Partizan dominira u skoku u napadu (7) i to ga drži u igri , jer čak i kad promaše imaju novi napad.

2. četvrtina:

20. min: 45:43 Partizan ima 11 izgubljenih lopti do sada, i čak pet faulova u napadu, a ipak se drži u egalu: Ako popravi ove parametre možda će uspeti da preokrene meč u svoju korist.

17.min: 39:39 Uspostavio je kontrolu nad mečom Partizan, sve vreme su od 4 do 6 poena u zaostatku, ali su sa dve trojke Zagorca i poenima Milera Mekintajera uspeli da se vrate u meč.

14. min: 33:29 Markus Pejdž bek Partizana je uneo potrebnu agresivnost u napadu i sa dve trojke zaredom pokrenuo ekipu i smanjipo prednost na samo četiri poena minusa.

12. min: 31:21 Partizan tone sve niže, očigledno da terapija smene trenera nije dala pravi rezultat. Ali, ima još da se igra, ali Igokea je vrelo raspoložena.

KK Igoka - KK Partizan Foto: KK Igokea/Nikola Vuruna

1. četvrtina:

10.min: 26:18 Igokea igra u jakom ritmu i traziciji gde osim traženja poena pod tablom često šutiraju iz kontranapada. Trojkama razoružavaju crno-bele

7. min: 16:11 Nastavlja se serija Igokee sada već 14-2 u poslednjih 6 minuta. Partizan pokušava ali nema rešenja u napadu.

4. min: 9:9 Igokea se vratila u meč serijom 9-2. Lazić traži tajmaut.

2.min: 0:7 Partizan je poveo odmah na startu, a u sledećem napadu je imao loptu, kada je dosuđen faul igrača Igokee koje trener Dragan Bajić nije mogao da prihvati pa je prigovorio sudijama i izbačen je sa meča posle 90 sekundi igre. Usledila su dva bacanja i lopta sa strana pa faul za tri poena i ubedljiv vođstvo Partizana.